“Kestirimci bakım uygulamaları ile yüzde 15 tasarruf sağlıyoruz”

Fourdotone Teknoloji Satış Mühendisi Kutlu Saka, Zirve’nin son günündeki panelde yaptığı konuşmada “Kestirimci bakım uygulamaları ile bakım maliyetlerinden yüzde 15’e varan maliyet düşüşleri sağlıyoruz” dedi. 

“Kestirimci bakım uygulamaları ile yüzde 15 tasarruf sağlıyoruz”
Endüstrideara


Haliç Üniversitesi Ahmet Erkoç moderatörlüğünde gerçekleştirilen Demir Çelik, Makine İmalatı, Metal Sektörlerinde Endüstri 4.0 Uygulamaları panelinde konuşan Fourdotone Teknoloji Satış Mühendisi Kutlu Saka, Kesit Bilişim olarak yola çıktıkları yolda sahadaki otomasyon cihazları ile ERP ve MES sistemleri ile konuşturmak için taleplerin geldiğini söyledi.

Endüstri 4.0’ın ülkemizde gelişimi ile birlikte firma ünvanında da değişikliğe gittiklerini söyleyen Kutlu Saka, “Piyasada birçok farklı markaya ait CNC tezgahları bulunuyor ancak her makina için farklı raporlama ve farklı ekranlar verimsiz sonuçlar doğuruyordu. Bizim için Endüstri 4.0 endüstriyel IOT’den farklıydı. Biz önce müşterilerimize izlenebilirliği sunmaya çalıştık sonra da kalite problemleri ile bize gelmeye başladılar. Veri analizi ekipleriyle birlikte kalite departmanları için izlenebilirlik analizleri yapıyor, makina performanslarının takibi ile mevcut sistemlerin iyileştirilmesine yönelik çözümler sunuyoruz. Kestirimci bakım uygulamalarında bakım maliyetlerinden yüzde 15 civarında maliyet düşüşleri sağlıyoruz” şeklinde konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 11:57
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını