banner1322
x

KARDEMİR ÖNEMLİ YATIRIMINI TAMAMLADI

Dijitale yatırım yapan KARDEMİR, "Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında SAP S/4 HANA sistemini kullanmaya başladı. 

KARDEMİR ÖNEMLİ YATIRIMINI TAMAMLADI
Makine Zirvesi

Dijitalleşme çalışmaları doğrultusunda yatırımlarını sürdüren Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), "Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında SAP S/4 HANA sistemini kullanmaya başladı. 

"İŞ SÜREÇLERİMİZ, İZLENEBİLİRLİK AÇISINDAN GÜÇLENECEK"

Konuyla ilgili olarak KARDEMİR tarafından bir açıklama yapılarak 2019 Ekim ayında başlatılan "SAP S/4 HANA" dijital altyapı projesine geçildiği ifade edildi.

Açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"Demir-çelik sektörünün rekabetçi yapısında daha güçlü bir şekilde yer alabilmek ve dünyaya daha hızlı entegre olabilmek için geliştirdiğimiz SAP yazılımlarımız, tedarik zincirinden pazarlama çalışmalarına ve müşteri ilişkilerine, insan kaynakları yönetiminden, otomasyon sistemlerine kadar, şirketimizin sürdürülebilirlik hedeflerinin gerçekleştirilmesinde kilit rol oynayacaktır. Şirketimizin organizasyon yapısında köklü bir değişim sağlayacak SAP yazılımlarıyla ham maddeden satış sahamıza kadar olan iş süreçleri de izlenebilirlik açısından daha güçlü hale gelecektir." 

"TÜM FİRMALARA ÖRNEK TEŞKİL EDECEK"

Açıklamada ayrıca, şirketin, kilit öneme sahip yatırımı başarıyla neticelendiren sayılı firmalardan biri olduğunun altı çizilerek, "Sektörünün lokomotif firması KARDEMİR geçiş yaptığı yeni 'dijital yönetim' sistemleri ile hem kendi alanında ilk olmuş hem de tüm firmalara örnek teşkil edebilecek bir yatırımı gerçekleştirmiştir. Çalışanlarının sağlığını öncelikli olarak gözeten şirketimiz, pandemi sonrası oluşacak yeni çalışma kültürüne, SAP S/4 HANA gibi projelerle daha kolay adapte olacaktır." denildi. (AA)

YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını