“Kalite problemlerini düşürerek müşterilerin ufuklarını açıyoruz”

Fourdotone Satış Mühendisi Kutlu Saka, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nin öğleden sonraki panelinde yaptığı konuşmada, “Makinaların kalitelerine etki eden parametreleri inceliyor ve çeşitli modeller çıkarıyoruz. Yüzde 50 seviyesinde kalite problemlerinin düşürülmesini sağlıyor ve müşterilerimizin ufuklarını genişletiyoruz” dedi.

“Kalite problemlerini düşürerek müşterilerin ufuklarını açıyoruz”
Endüstrideara

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nin üçüncü ve son gününde öğleden sonra gerçekleştirilen Otomotiv Ana ve Yan Sanayisinde Endüstr i 4.0 Uygulamaları panelinde de Zirve’ye yoğun ilgi devam ediyor. Moderatörlüğünü Haliç Üniversitesi’nden Dr. Üzeyir Pala’nın yaptığı panelde konuşan Fourdotone Satış Mühendisi Kutlu Saka, “Endüstri 4.0 bizim için büyük verinin oluşturulması, analizi ve üretimin bu metodlarla iyileştirilmesidir. Kestirimci bakım ile planlı biri duruşa imkan sağlayarak minimum maliyet ve yüksek verimlilikler sağlıyoruz. Makinaların kalitelerine etki eden parametreleri inceliyor ve çeşitli modeller çıkarıyoruz. Böylece yüzde 50 seviyesinde kalite problemlerinin düşürülmesini sağlıyor ve müşterilerimizin ufuklarını genişletiyoruz” dedi.

“Bugüne kadar sağlıklı yapılmadığı bilinen durum, izlenebilirliktir” diyen Saka, “İzlenebilirlik, sahadaki operatörlerin de işi sahiplenmesiyle birlikte verimliliği artıran bir durum. Kestirimci bakımda maliyetlerin yüzde 15 civarında düşürüldüğünü gözlemleyebiliyoruz. Sistemler üzerinde ciddi yatırımlar yapmadan da kazançlarımızı artırabileceğimiz görebiliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 13:35
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını