banner1322
x

İTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN YARIM SAATTE 4 AR-GE PROJESİ

DOF Robotics ve İTÜ Yatırım Kulübü iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında yapılan Ar-Ge yarışmasında, öğrenciler hünerlerini sergiledi.

İTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN YARIM SAATTE 4 AR-GE PROJESİ
Robot Zirvesi

Nitelikli iş gücünü destekleme amacıyla öğrencilere yönelik desteklerine bir yenisini ekleyen DOF Roboticsİstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü iş birliğiyle 22 Haziran 2022 tarihinde I LAB Invest Laboratory etkinliğini düzenledi.

Firmanın fabrikasında düzenlenen etkinliğe katılım sağlayan öğrenciler, DOF Robotics tarafından üretilen ve yurt dışına ihraç edilen simülatörleri denedi. Sonrasında söz konusu simülatörlerde kullanılacak alternatif senaryolar ve yeni ürün fikirleri üzerine bir Ar-Ge yarışması gerçekleşti.

JÜRİNİN DEĞERLENDİRMESİ SONUCU BİRİNCİ SEÇİLDİ

Case study kapsamında öğrencilere Yeni Ürün Geliştirme Komitesi’nde görevli Ar-Ge biriminde çalışan ekip üyeleri olarak görevler verildi ve öğrenciler 4 gruba ayrıldı.

Gruplar tarafından ortaya konan Metaspor, Cosmos, Ancient Pal, Superhero Warriors Simulator (SWS) projeleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, Kurucu Ortak ve CEO Bakit Baydaliev, Ar-Ge Direktörü Burak Hacıosmanoğlu ve Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Küçükateş’e sunuldu.

Yaklaşık yarım saat gibi bir sürede ortaya konan projelerden Superhero Warriors Simulator, jürinin değerlendirmesi sonucu oy çokluğuyla birinci olarak seçildi.

UÇUŞ HİSSİ GERÇEKÇİ BİR ŞEKİLDE DENEYİMLENEBİLECEK

Yarışmada ipi göğüsleyen projede, kullanıcılar seçtikleri avatarlar sayesinde kendilerini süper kahramanların yerine koyabilecek.

Tamamen 4 kişilik kapalı salonlarda VR gözlükler ile kulakları ve tüm vücudu kaplayan cihazlar sayesinde kullanılan silahlar hissedilebilecek. Uçuş hissi en gerçekçi bir şekilde deneyimlenebilecek.

“BAZI FİKİRLER BELKİ ÜZERİNDE AYLARCA ÇALIŞTIĞIMIZ FİKİRLERDİ”

Etkinliğin ardından değerlendirmeler yapan DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, İTÜ Yatırım Kulübü ile yaptıkları "case study" etkinliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinlikte öğrencilerin aldığı bilgiler ışığında güzel çalışmalar yaptığını ve ilginç fikirler ortaya koyduğunu aktaran Mertcan, bazı fikirlerin üzerinde aylarca çalıştıkları fikirler olduklarını belirtti. Mertcan, etkinliğin faydasına vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

"Arkadaşlarımızın bir fikir ortaya çıkararak bizlere sunmaları ve bu fikirleri savunmaları hem kendi bölümleri açısından, hem kişisel gelişimleri açısından hem de bizlere sağladıkları açısından çok kıymetli. Bundan sonraki süreçte DOF Future Land’de çok daha fazla etkinlik yapmaya devam edeceğiz. Etkinliklerimizde içerik geliştirme ve case studyler ve daha birçok faaliyeti sürdüreceğiz. Bütün üniversiteler ve öğrenci arkadaşlarımız ile daha yoğun çalışmak istiyoruz."

"DİĞER ŞİRKETLERDEN DE BU TÜR FIRSATLAR BEKLİYORUZ"

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan İTÜ Yatırım Kulübü Yönetim Başkanı Ali Kemal Öztürk ise, etkinliğin yararına dikkat çekerek yaşadıkları deneyimi şöyle aktardı:

"Bugün DOF Robotics’te çok güzel bir deneyim yaşadık. Çok güzel bir proje üretme fırsatı yakaladık. Ekip olarak çalışarak Ar-Ge mühendisliği başta olmak üzere farklı alanlarda da çalışma şansı bulduk. Kendi ekseni etrafında 360 derece dönebilen Hurricane ürününü birebir deneyimleme fırsatını yakaladık. Böyle çalışmalar bizlerin gelişimi için çok önemli ve çok değerli. DOF Robotics’e bu imkanı bizlere sağladığı için çok teşekkür ediyoruz. Sektördeki diğer şirketlerden de bu tür fırsatlar sağlamasını bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2022, 17:24
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını