banner1322
x

“İşletmelerin yazılım ihtiyaçlarını dijital ortama taşıyoruz”

Endüstri Gündemi programının bu haftaki konuğu Corporate Sense CEO’su Mert Demirci oldu. Demirci ile işletmelerin yazılım konusundaki ihtiyaçlarını konuştuk.

“İşletmelerin yazılım ihtiyaçlarını dijital ortama taşıyoruz”
Endüstri 40 Zirvesi

Endüstri Gündemi programının bu haftaki konuğu Corporate Sense CEO’su Mert Demirci oldu. İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik yazılımlar hazırlayan Corporate Sense, işletmeleri Endüstri 4.0’a hazır hale getiriyor ve satıştan tedarik zincirine kadar farklı birçok alanda rekabette öne çıkmalarını sağlıyor. 

Kuruluşlarını ve sundukları hizmetleri Corporate Sense CEO’su Mert Demirci şu sözlerle açıklıyor: “Yıldız Teknik Üniversitesi içerisinde Tekno Park’ta faaliyet gösteriyoruz. Daha önce birçok işletme yönetimi tecrübesi kazanmış bür girişimci grubu tarafından kurulmuş bir şirketiz. Biz bu noktadan hem Ar-Ge faaliyetlerimizi geliştiriyoruz hem de kurumların ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunuyoruz. İşletmelerin yazılım ihtiyaçlarını, Endüstri 4.0’a uygun bir şekilde dijital ortama taşıyabilecekleri platformlar geliştiriyoruz.” 


Demirci, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını analiz ederken alüminyum sektörüne özel hazırladıkları önemli bir uygulamayla ilgili de detaylı bilgiler verdi. Demirci, “Piyasada mevcut bulunan ürünlerin dışında işletmelere değer katacak ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Ürünlerimizi; Corporate Sense, Sales Sense, Supply Sense, Production Sense, Hedge Sense, Quality Sense ve Trade Sense olmak üzere 7 gruba ayırıyoruz. Her ürünümüzle de işletmelerin farklı ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Son dönemde alüminyum pazarının sağlıklı büyüyebilmeleri için Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’ne (TALSAD) özel bir çalışma gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışma kapsamında; derneğin üyeleri uygulama içerisine girerek Türkiye’nin hangi ülkelere ihracat gerçekleştirdiğini, hangi ülkelerin ithalatını artırdığını, hangi periyotta ne kadar oranda artış yaşandığını, hedef pazar belirlerken hangilerini seçmesi gerektiğini inceleyebiliyor. Bu da firmaları dış rekabette öne çıkaracak önemli bir çözüm olarak öne çıkıyor.”  
Corporate Sense CEO’su Mert Demirci ile Endüstri Gündemi programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 10:57
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını