İşletmelerde sosyal mesafeyi sağlayacak uygulama geliştirdi

Okyanus Teknoloji, Wipelot kapsamında “Sosyal Mesafe” uygulaması ile sosyal mesafe kuralına uymayan çalışanları uyararak farkındalık sağlıyor.

İşletmelerde sosyal mesafeyi sağlayacak uygulama geliştirdi
Endüstrideara

Okyanus Teknoloji, Covid-19 ile birlikte insan hayatına giren ve kritik önem taşıyan “sosyal mesafe” kuralını dikkate alarak gerçek zamanlı izleme teknolojisi Wipelot kapsamında yeni bir uygulama sunuyor. 

Firma tarafından geliştirilen yeni sosyal mesafe uygulaması aktif RFID (Radyo Frekanslı Tanıma) radyo alıcı-vericileriyle tercih doğrultusunda çalışanın kemerinde, bileğinde, baretinde veya boynuna asarak taşıdığı Wipelot cihazlarla entegre şekilde kullanılabiliyor.

Bu doğrultuda işletmeler için farklı parametreler doğrultusunda güvenli mesafe ayarı gerçekleştirilebiliyor.

ÇALIŞAN SAĞLIĞINI KORUMAYA KATKI SAĞLIYOR

Çalışanların durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesine imkan veren Wipelot ile entegre yeni uygulama, özellikle insan yoğun işletmelerde birbirlerine fazla yaklaşan, sosyal mesafe kuralını ihlal eden çalışanlara sesli uyarı sistemi göndererek farkındalık sağlıyor. 

İşletmecilere ve tesislere sosyal mesafe konusunda farkındalık sağlayacak çözümün çalışan sağlığını korumaya yönelik önlemlere katkı sağlaması da bekleniyor.

Konuya ilişkin aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 17:41
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını