banner1322
x

İŞ YERİNİZ İÇİN YETERİNCE ÖNLEM ALIYOR MUSUNUZ?

Yapay zeka destekli çözümler daha güvenli iş ortamları oluşturmak için yenilikçi ve hızlı bir yol sunuyor.

İŞ YERİNİZ İÇİN YETERİNCE ÖNLEM ALIYOR MUSUNUZ?
Enerji Zirvesi

Pandemi döneminde yapılan araştırmalar, çalışanların iş güvenliği bilincini bir artış olduğunu gösteriyor. Artık güvenli bir iş yeri, her zamankinden daha önemli. Neyse ki yeni nesil yapay zeka destekli çözümler, daha güvenli bir iş ortamı oluşturma konusunda yardıma koşuyor. 

Özellikle son 20 yılda Türkiye’de iş güvenliği konusunda yapıcı adımlar atılmaya başlandı. Ancak iş güvenliği prosedürleri hâlâ sorumluluğun büyük kısmını kişilere bırakıyor. İş güvenliği eğitimleri her ne kadar yapılıyor olsa da, daha güvenli çalışma ortamları yaratmak konusunda çok yolumuz var. 

Amerika’da yaşayan mavi yaka çalışanların %55’i iş arkadaşları ve yöneticileri ile iş güvenliğinin iyileştirilmesi üzerine konuşmayı tercih ediyor. Dünyanın geri kalanında da durum pek farklı değil. Bu da hâlâ iş güvenliğinin tüm dünyada özellikle çalışanlar için büyük bir sorun olduğunu gösteriyor. 

Daha güvenli bir iş ortamı sunmak, çalışanlara kendilerini daha değerli de hissettiriyor; bu da doğal olarak günümüzün en büyük sorunlarından çalışan bağlılığını otomatik olarak artıyor. Peki, iş güvenliği gibi oldukça geniş bir konuda hızlıca atılabilecek adımlar neler olabilir? Unutmayın ki daha güvenli bir ortam yaratmak için alınacak daha etkili yöntemler her zaman vardır. 

İŞ YERİ GÜVENLİĞİNDE KESİNTİSİZ ÖNLEM MÜMKÜN

İş yeri güvenliği için her yıl yeni çözümler ortaya çıkıyor, ancak pek çokları sürekli yatırım gerektiren ve eskiyebilen çözümler. Peki, ek donanım yatırımına ihtiyaç duymadan iş yeri güvenliğini yapay zeka ile artıran bir çözüm olduğunu söylesek?

Huawei Türkiye Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen yapay zeka destekli iş güvenliği çözümü WeSight, iş yerinizdeki dijital gözünüz olmaya aday. Mevcut IP kamera sisteminize entegre olan WeSight, görüş alanındaki tüm noktalarda sürekli izleme yaparak görüntüyü yorumlayan bir teknolojiye sahip. WeSight’ın sürekli olarak güncellenen yapay zeka teknolojisi, sadece iş yeri güvenliğini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda iş akışında da artı değerler sunuyor. İşte bunlardan bazıları;

ÖNLEMLER VE OTOMATİK UYARILAR İLE İŞ KAZALARINI AZALTIN

Sürekli ortam izlemesi yapan WeSight, çalışanların güvenlik ekipmanı kontrolünü yapmanın yanı sıra iş yerinde kazaya sebebiyet verebilecek sahipsiz cisim, yabancı araç girişi, duman, yangın gibi durumlarda da yetkili kişileri bilgilendirir ve hızlı şekilde önlem almayı sağlar. 

GÜVENLİ ORTAM, GÜVENDE ÇALIŞANLAR

Kaza oluşumuna sebep olabilecek durumları sizin belirlediğiniz kurallar doğrultusunda sürekli olarak takip eden WeSight, çalışanların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Daha az stresli bir çalışma ortamı hem daha kaliteli bir iş akışı oluşturmanızı hem de daha bağlı çalışanlara sahip olmanızın yolunu açar.

ZAMAN VE MALİYET TASARRUFU

İş güvenliği konusundaki tüm görsel takip işini üstlenen WeSight, bu alanda mesai harcayan çalışanlarınızı daha verimli bir şekilde değerlendirmenizi sağlar. Çalışan verimliliğinin yükselmesi ve iş kazalarındaki azalmanın doğal bir sonucu olarak hem zamandan hem de kaza sonucu çıkabilecek maliyetlerden tasarruf edersiniz. 

WeSight İLE TANIŞMANIN TAM ZAMANI

WeSight, etkin uyarı sistemi ve kullanıcı dostu arayüzü ve ile tüm çalışanlarınızın hemen adapte olabileceği yeni nesil bir iş güvenliği çözümü sunar. Mevcut IP kamera sisteminiz üzerine kurulum sağlayabileceğiniz WeSight ile hemen tanışmak için www.wesight.io adresini ziyaret edebilirsiniz. 


 

YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını