banner1322
x

İş güvenliğinde yeni nesil teknoloji

Kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olan Wipelot ISG ile riskli işlerde görev alanlar ve yalnız çalışanlar gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor.

İş güvenliğinde yeni nesil teknoloji
Enerji Zirvesi

Endüstriyel IoT, gerçek zamanlı kişi, ekipman ve ortam izleme, mobil teknolojiler ve iletişim teknolojileri alanlarında hizmet veren Okyanus Teknoloji, gerçek zamanlı konum belirleme sistemi sunuyor. Wipelot’un ürün ailesinde yer alan Wipelot ISG sistemi sayesinden tersanelerden maden ocaklarına kadar yüksek risk taşıyan tüm ortamlarda çalışanların durumlarından haberdar olma imkanı sunuyor. Bu sayede müdahale süresinin kısalmasını sağlıyor. 

KESİNTİSİZ VE GERÇEK ZAMANLI ÇALIŞABİLEN WİPELOT ISG

Wipelot’un ürün ailesinde yer alan Wipelot ISG, iş ortamının ve çevrenin zarar görmesini engelliyor ve çalışma alanlarının güvenliğini sağlıyor. Telsiz ve telefon iletişimi gerektirmeyen elektronik iş güvenliği ürünü Wipelot ISG, riskli işlerde görev alan veya yalnız başına çalışanların durumunun ve konumunun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlıyor. Çalışanın iş yapış anında durumunu gözetim altında tutup çalışan yoklaması yapabilen ve 7 gün 24 saat kesintisiz ve gerçek zamanlı çalışabilen Wipelot ISG sistemi ile işgücü ve zaman kaybı da önleniyor. Öncelikle aktif RFID radyo alıcısı takip edilmek istenen bölgelere yerleştiriliyor. Vericiler ise çalışanın kemerine, bileğine, baretine ya da boynuna asılıyor ve bu küçük elektronik cihaz sayesinde çalışanlar takip ediliyor. Olası bir tehlike ya da kaza anında da alarm sistemi devreye girerek çalışanın yeri belirleniyor. İhtiyaç halinde ise çalışanlar cihaz üzerindeki SOS düğmesine basarak yardım çağırabiliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 09:29
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını