İNSAN KAYNAKLARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Pandeminin iş dünyasından toplumsal hayata kadar pek çok alanda neden olduğu değişikliklerle, iş hayatında ve insan kaynaklarında da süreçler baştan tanımlanmaya başladı.

İNSAN KAYNAKLARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
Enerji Zirvesi

İş dünyası son dönemde pek çok değişiklik ve yenilikle karşı karşıya kaldı. Dijital süreçler, eskisine oranla çok daha hızlı bir şekilde hayata geçmeye başladı. Bu durum insan kaynaklarında da yeni bir dönemin kapısını araladı. 

PANDEMİ DÖNEMİNDE İNSAN KAYNAKLARINDA NELER DEĞİŞTİ?

İnsan kaynaklarında dijital dönüşüm Covid-19’un çok öncesinde başlamış olsa da yaşanan süreç şirketlerin buna ne kadar ihtiyacı olduğunu daha net bir şekilde gösterdi. Her şeyin uzaktan ama eskisinden daha motive ve yüksek performansla yapılması gereken bu dönemde, insan kaynaklarında dijitalleşme çalışmaları hız kazandı.

Bordro, işe alım, performans değerleme, çalışan memnuniyeti gibi alanlar insan kaynaklarında dijital dönüşümün en net hissedildiği süreçler oldu. 

UZAKTAN ÇALIŞMADA İŞ SÜREÇLERİ

Şirketlerin tamamen uzaktan çalışma ya da haftada birkaç gün uzaktan çalışma gibi farklı iş süreçleri gelişti. Bu durumda insan kaynakları ve yöneticilerin, çalışan verimliliği ve performans gibi süreçleri etkin bir şekilde yönetebilmesi daha önemli hale geldi. Aynı zamanda çalışanların da ihtiyaç duydukları dokümanlara hızla ve pratik bir şekilde ulaşabilmesi uzaktan çalışmayı daha da kolaylaştırdı.

İK ARTIK ÇALIŞANLARIN CEBİNDE

Herkesin elinde akıllı telefonların olduğu bu dönemde personel verileri, izinleri gibi süreçlerin hala kağıt üzerinde takip edilmesi geride kalıyor.

HRSP Orchestra ile İK ve İş Süreçleri, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerden büyük kurumsal firmalara her firma için kolayca dijitalleşiyor.

HRSP Orchestra ile; çalışanlar mobil cihazlar üzerinden izin verilen ana veri, zaman bilgileri, bordro ve yasal dokümanlara erişebiliyor, değişiklik isteyebiliyor ya da değişiklik yapabiliyor.

Tüm iş akışları, mobil cihazlar üzerinden yönetiliyor. İzin talepleri, avans, seyahat masraf bildirimi, eksik saat tamamlama süreçleri ve şirketlerin ihtiyaç duyacağı farklı özel iş akışları mobilden yönetiliyor.

Şirket içi duyuru paylaşma, performans yönetimi, işe yerleştirme gibi modüller ile insan kaynakları alanında her konuya uygun çözümler sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 15:35
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını