INNOVA: "Dijital fabrika için öncelik yeni yatırımlarda olmalı"

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nin ikinci panelinde konuşan INNOVA Firma Yöneticisi Bülent Yılmaz, dijital fabrika ile ilgili yapılabilecek yatırımlarla ilgili olarak "Öncelik yeni yatırımlarda olmalı." dedi.

INNOVA: "Dijital fabrika için öncelik yeni yatırımlarda olmalı"
Endüstrideara

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nde günün ikinci panel devam ediyor. Gıda, Yiyecek, İçecek, Ambalaj ve Hızlı Tüketim Sektörlerinde hayata geçen Endüstri 4.0 Uygulamaları panelinde  söz alan INNOVA Firma Yöneticisi Bülent Yılmaz "İkincil paketleme tarafından hat sonu çözümler üreten bir şirketiyiz." dedi. Eti Maden’in deterjan fabrikasını dijital sanayiye uygun komple bir çözüm sunduklarını kaydeden Bülent Yılmaz, tüm sistemin iki farklı protokol üzerinden birbiriyle sorunsuz şekilde haberleşebildiğini sözlerini ekledi.

"ÖNCELİK YENİ YATIRIMLARDA OLMALI"
"Dijital fabrika ile ilgili yapılabilecek yatırımlarda ya üretim devam ederken her katmanın adım adım dijitale aktarılması ya da baştan sistemin buna göre inşa edilmesi şeklinde öne çıkıyor. Öncelik yeni yatırımlarda olmalı." diyen Bülent Yılmaz, mevcut yapıların dijital dönüşümünde geçmişte yaşanan örneklere benzer başarısızlıkların ve başarısızlık risklerinin yaşanabileceğini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 17:34
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını