banner1322
x

İletişim Yazılım: Big data analizi ile üretim öne çıkıyor

İletişim Yazılım Genel Müdürü Tuncer Hatunoğlu “Gıda, Endüstri 4.0 süreçlerini yakından yaşayan bir sektör. Günümüzde taleplerin big data ile analizi ve talebe göre üretim öne çıkıyor.” dedi.

İletişim Yazılım: Big data analizi ile üretim öne çıkıyor
Endüstrideara

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nde günün ikinci panel başladı. Gıda, Yiyecek, İçecek, Ambalaj ve Hızlı Tüketim Sektörlerinde hayata geçen Endüstri 4.0 Uygulamaları panelinde ilk olarak söz alan İletişim Yazılım Genel Müdürü Tuncer Hatunoğlu “Üretim işletmelerinde verimliliği artırıcı çözümler sunuyoruz. İşletmeler için MES yazılımlarıyla beraber yazılımlarımızı 10-12 yıldır geliştiriyoruz. ERP teorik olarak planlama odaklı bir sistem olmasına rağmen hızlı reaksiyon mümkün olmuyor.” dedi.

Bunun üzerine MES sistemlerinin geliştirildiğini vurgulayan Hatunoğlu, fabrikalardaki kaynakların dinamik ortamda yönetilmesini sağladığını söyledi.

MES’lerin temel hedefinin işletme içinde ERP’lerin efektif kullanılmasını sağladığını vurgulayan Hatunoğlu “Gıda, Endüstri 4.0 süreçlerini yakından yaşayan bir sektör. Günümüzde big data ile taleplerin analiz edilerek talebe göre üretim öne çıkıyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:01
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını