IBM Türkiye’de yeni genel müdür; Volkan Sözmen

IBM; yapay zeka, bulut, blockchain, büyük veri ve analitik alanlarındaki gelişmiş teknoloji çözümlerini konumlandırmak üzere genel müdürlüğe Volkan Sözmen’i atadı.

IBM Türkiye’de yeni genel müdür; Volkan Sözmen
Radyo

Volkan Sözmen, IBM Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. IBM Türkiye Genel Müdürlüğü görevini 2016 yılından beri başarıyla yürüten Defne Tozan ise yeni bir göreve atanarak, IBM Küresel Teknoloji Hizmetleri İş Birimi’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdürü oldu. Çiçeği burnunda genel müdür Volkan Sözmen, Türkiye’de kurumların dijital dönüşüm süreçlerini desteklemek adına IBM’in yapay zeka, bulut, blockchain, büyük veri ve analitik alanlarındaki gelişmiş teknoloji çözümlerini konumlandırmaktan sorumlu olacak.

KARİYER BASAMAKLARI

Kariyer hayatına 1999 yılında bilişim sektöründe başlayan ve 2003 yılında IBM Türkiye’ye katılan Volkan Sözmen, başta bankacılık ve finans, sigorta, telekomünikasyon ve kamu olmak üzere değişik sektörlerden IBM müşterileri ile çalıştı. Sözmen, bu yeni görev öncesinde son olarak IBM’de Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği’nden mezun olan Sözmen, yine aynı üniversiteden Executive MBA derecesine sahip.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:29
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler