IAS, TEKNOMELT İLE EL SIKIŞTI

Teknomelt, iş süreçlerini canias4.0 teknolojileri ile yönetme kararı aldı. Firmanın IAS ile başlattığı yeni iş birliği, gerçekleştirilen toplantı ile duyuruldu.

IAS, TEKNOMELT İLE EL SIKIŞTI
Endüstrideara

Teknik tekstil sektöründe faaliyet gösteren Teknomelt, dijital dönüşüm yolculuğuna IAS’nin rehberliğinde devam edecek. 

PROJEDE İZLENECEK YOL HARİTALARI KONUŞULDU

Meltblown, Spunbond, SMS ve SMMS üretim hatlarıyla, yurt içinde 500, yurt dışında ise özellikle Avrupa pazarında 50 müşterisi ile faaliyet gösteren Teknomelt, 2009 yılında Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. Filtrasyon, medikal, sıvı atık temizliği, izolasyon, koruyucu elbiseler ve endüstriyel alanlarda kullanılan kumaşlar üreten firma, ayrıca Türkiye’de ilk kez homojen görünümlü yeni nesil spunbond imalatını da gerçekleştirerek medikal, baskı, ambalaj, mobilya, tarım, promosyon, filtre sektörlerinin de ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Operasyonlarını ve kapasitesini hızla artıran ve şu an yılda 11 bin ton üretim kapasitesine sahip olan firma, iş süreçlerini canias4.0 teknolojileri ile yönetme kararını Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen kick-off toplantısı ile duyurdu. IAS Yöneticileri, Teknomelt Yöneticileri ve çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda caniasERP projesinde izlenecek yol haritaları konuşuldu.

"CANİASERP İLE ÜRETİMDE HATA PAYINI AZALTACAĞIZ"

Teknomelt’in Kahramanmaraş’taki genel merkezinde gerçekleştirilen kick-off toplantısında IAS Yazılım Satış Yöneticisi A. Göktuğ Aydın, IAS ve canias4.0 teknolojilerini Teknomelt yetkililerine anlattığı bir sunum gerçekleştirdi. Ardından IAS Proje Kordinatörü İlhan Ulaşan caniasERP projesinde izlenecek yol haritasını açıkladı.

Teknomelt Bilgi İşlem Uzmanı Murat Kısakürek ise, caniasERP projesi ile ilgili şöyle konuştu:

"Firmamız hızla büyüyor ve mevcutta kullandığımız yazılım bizim için yetersiz hale geldi. Tüm ihtiyaçlarımıza çözüm bulabileceğimiz, entegre ve bütünsel bir çözüme ihtiyaç duyuyorduk. Bu nedenle bir ERP yazılımı arayışına girdik ve süreç içerisinde caniasERP ile tanıştık. caniasERP’nin bizim için en belirleyici özelliği birimler arasında iletişimi sağlıklı bir şekilde kurgulamamıza olanak sağlaması. İçerisinde bulunana modüllerin birbirine tam entegre çalışıyor olması bizim iş süreçleri yönetimimizde hata ihtimalimizi minimuma indirme yeteneğine sahip. Ayrıca canias4.0 iş zekası uygulaması sayesinde veri analizlerimizi en doğru şekilde gerçekleştirerek çalışmalarımızda verim arttırabileceğimizi gördük. Üretim yapan bir firma için en önemli hususlardan biri hata payını minimuma indirmektir. Biz, caniasERP sayesinde bunu başarabileceğimizi gördük. Umuyoruz başarılı bir proje süreci geçireceğiz ve sıkıntısız bir şekilde canlıya geçiş yapacağız."

"İŞ BİRLİĞİ, BİZİ ÇOK HEYECANLANDIRIYOR"

Kick-off toplantısına katılan Teknomelt Mali İşler Direktörü/Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Gümüşer Arpasatan da proje ile ilgili "Açıkçası biz bugüne kadar ERP’den çok çektik. Taleplerimiz yerine getirilmedi, ihtiyaçlarımızı karşılayacak çözümler sunulamadı. Şimdi caniasERP ile yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Hepimiz, hem IAS ekipleri hem de Teknomelt ekibi elini taşın altına koyarak yoğun, verimli bir çalışma gerçekleştirecek. IAS ile başlattığımız bu iş birliği bizi çok heyecanlandırıyor. Umarım çok güzel sonuçlanacak." ifadelerini kullandı. 
 

YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını