HUAWEİ'DEN YAPAY ZEKA DESTEKLİ İŞ GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, İSG konusunda önemli bir yapay zeka destekli çözümü hayata geçirmek için gün sayıyor.

HUAWEİ'DEN YAPAY ZEKA DESTEKLİ İŞ GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ
Endüstrideara

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi'nin, işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına katkıda bulunmayı amaçlayan yapay zeka tabanlı çözümü WeSight'ta son aşamaya geldiği bildirildi.

GÜVENLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI SUNMAYI AMAÇLIYOR

Firmanın İstanbul Ümraniye'de konumlanan Ar-Ge merkezinde çalışan mühendislerin geliştirdiği WeSight çözümü; üretim tesislerinin yanı sıra şantiyeler ve madenler gibi çalışma alanlarında, çalışan sağlığı ve güvenliği özelindeki aksaklıkların önüne geçmeyi hedefliyor.

Merkezdeki mühendisler farklı alanlara yönelik, yüksek teknoloji odaklı ürünler geliştirmek için çalışıyor. Şirketin söz konusu çözümü, riskli çalışma alanlarında görev yapan personelin, güvenli bir iş ortamında çalışmasını amaçlıyor.

MADEN ARAMA ALANLARINDA TEST EDİLİYOR

WeSight, çalışanların koruyucu ekipman kullanımlarını, tehlikeli alanlara erişim ihlallerini ve kazalara neden olabilecek olayları izleyen, bilgisayar görüsü destekli bir teknolojik çözüm olarak öne çıkıyor. Sistem herhangi bir risk veya ihlal tespit ettiğinde, yetkilileri otomatik olarak uyarıda bulunuyor.

Yakın bir zamanda pazara sunulması planlanan ürünün gerçek saha testlerinin, maden arama alanlarında sürdüğü öğrenildi. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 10:13
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını