HUAWEİ'DEN TEK DOKUNUŞLA KOLAY BAĞLANTI

Huawei Share ve OneHop teknolojileri PC, tablet ve telefon gibi cihazlar arasında veri alışverişini kolaylaştırıyor ve tek dokunuş ile tüm cihazlar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor.

HUAWEİ'DEN TEK DOKUNUŞLA KOLAY BAĞLANTI
Enerji Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Huawei Share ve OneHop teknolojileri PC, tablet ve telefon gibi cihazlar arasında veri alışverişini sorun olmaktan çıkartıyor ve tek dokunuş ile tüm cihazlar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor.

Huawei, tüketicilerin ofiste veya evde, hareket halindeyken herhangi bir senaryodaki bir cihaza kolayca bağlanmasını sağlamak amacıyla Huawei Share'ı geliştirdi.

Telefonlar arasında dosya paylaşmanın yanı sıra telefonlar ve diğer akıllı cihazlar arasında da dosya aktarımı, ses paylaşımı ve ağ bağlantısı gibi OneHop etkileşim modları sağlayarak daha doğal bir etkileşim deneyimi sağlayan yeni teknoloji, telefonla çekilen fotoğrafları düzenlemek için bilgisayara aktarmak gerektiğinde, bağlamak için NFC özellikli telefonu PC'nin sağ alt köşesindeki "Huawei Share" etiketine dokundurmak yeterli oluyor.

LAPTOP, TABLET VE AKILLI TELEFON ARASINDA SİNERJİ SAĞLIYOR

Telefon, Kirin 980 işlemcisi ve üzerine sahip ve EMUI 10.0 veya sonraki sürümleri çalıştırıyorsa Huawei Share tarafından sağlanan yenilikçi Çok Ekranlı İşbirliği özelliği de deneyimlenebiliniyor.

Sadece PC, tablet ve akıllı telefon arasında sorunsuz dosya aktarımı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dizüstü bilgisayarın klavyesi ve faresini telefonun çevre birimleri olarak hizmet etmesini sağlayarak dizüstü bilgisayar-tablet-akıllı telefon sinerjisini mümkün kılıyor.

Örneğin, tek bir dokunuşla mesajlar cihazlar arasında aktarım yapılabiliyor ya da telefona, PC'ye veya tablete dokunulduğunda telefon arayüzü PC'de görüntüleniyor.

Telefondaki bir uygulama açılabiliniyor veya bir belge telefondan bilgisayara fare ile sürüklenebiliniyor. Ayrıca düzenlemek için telefon hafızasındaki belgeye çift tıklanabiliniyor.

İNTERNETİ YEMİYOR, HIZLI BAĞLANTIYA İMKAN VERİYOR

Çoklu Ekran İşbirliği interneti harcamıyor, bunun yerine bluetooth, NFC ve QR kod gibi çeşitli yöntemlerle bilgisayar-telefon veya tablet-telefon arasında ilk bağlantı oluşturuluyor.

Her yerde kurulabilen hızlı bağlantı ile bağlantının ardından telefon, bilgisayar veya tablette küçük bir pencere olarak görünüyor. 

Söz konusu pencere, tıpkı telefon gibi görünüyor ve çalışıyor. Tabletteki sanal telefonda ekran sola hızlıca kaydırıldığında gerçek telefonda da sola hızlıca kaydırılıyor.

Telefonun istisnasız tüm fonksiyonları ekran üzerinden birebir gerçek zamanlı olarak kullanılabiliniyor. Böylece sadece tek bir ekrana odaklanmak yeterli oluyor.

Küçük pencere, aynı zamanda çoklu görevler yapmayı da mümkün kılıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 15:09
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını