Hedefinde, savunma sanayii ve sivil havacılık var

İkinci yarı gündemlerine ilişkin konuşan IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, savunma sanayiinin yanı sıra sivil havacılık sektörüne yönelik çözümlere yatırım yapacaklarını açıkladı.

Hedefinde, savunma sanayii ve sivil havacılık var
Robot Zirvesi

Alanında pazar lideri olan Saha Servis Yönetimi çözümlerinin IFS globalin ardından IFS Türkiye’nin de gündeminde olacağını ifade eden IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk, savunma sanayiinin yanı sıra sivil havacılık sektörüne yönelik çözümlere yatırım yapacaklarını açıkladı.

Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: "2020 yılı pandemiyle birlikte, bizlere geleceği çok fazla yaklaştırdı ve dijital dönüşüm konusunda dünyaca zorunlu bir demo gerçekleştirdik. IFS, kurumsal iş uygulamaları (ERP/EAM/FSM) geliştiren global bir firmadır. IFS olarak sunduğumuz ERP çözümlerimizin dışında, bir süredir hızla gelişen servis bazlı iş modellerini desteklediğimiz Kurumsal Servis Yönetimi ve Saha Servis Yönetimi (FSM) çözümlerimiz ile büyümeyi planlıyoruz. Gartner Magic Quadrant raporunda liderler kategorisinde gösterilen Saha Servis Yönetimi (FSM) çözümümüz, bu alanda pazar lideri. IFS globalde de bu alanda hem satın almalarla hem de Ar-Ge çalışmalarıyla benzersiz çözümler sunuyor. Bu konu, önümüzdeki dönemde Türkiye’de de gündemimize damga vuracak. Büyümeyi hedeflediğimiz bir diğer alan ise, savunma sanayii. Bu alanda gerek dünyada gerekse Türkiye’de birçok şirket çözümlerimizi tercih etmiş durumda. IFS Türkiye olarak savunma sanayii üreticilerinin yanında, ticari havayolu ve filo operatörleri için bakım ve planlama çözümlerimiz ile bu alanlara da yatırım yapacağız. Çözümlerimize olan taleplerin son aylarda artığını söyleyebilirim. Vizyoner şirketler bu tarz kriz dönemlerinde süreci fırsata çevirip, yatırımlara başlarlar. Bizim müşterilerimizin de bir kısmı aksayan süreçleri baştan ele alıp, geliştirilmesi gereken süreçlere ağırlık verdiler. Süreç içerisinde de hareketliliği gördük, kısa zaman içerisinde şirketlerin yatırımlarında dijital dönüşümü önceliklendirirek, Kurumsal İş Uygulamaları pazarında hızlı bir büyüme yaşanacağını düşünüyoruz." 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 13:31
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını