Google Cloud Day, Bulut'un geleceğine yön verdi

Bulutun geleceğine yön vermek için gerçekleştirilen etkinlikte; Bulut, yapay zeka, büyük veri ve analitik alanındaki yenilikler ve Google Cloud çözümleri konuşuldu.

Google Cloud Day, Bulut'un geleceğine yön verdi
EndüstrideAra4

İstanbul'da düzenlenen Google Cloud Day etkinliği, 19 Aralık'ta Google iş ortakları ve Google Cloud yetkilileri başta olmak üzere yöneticiler, iş ortakları, geliştiriciler ve BT alanındaki profesyonelleri Bulut'un geleceğini konuşmak amacıyla bir araya getirdi. Teknoloji dünyasına yön veren yeniliklere, verinin bilgiye dönüştürülmesine ve çalışma kültürünün dönüşümü temalarına odaklanan etkinlikte, Bulut, yapay zeka, büyük veri ve analitik alanındaki yenilikler konuşulurken, Google Cloud çözümlerinin bu alanda sunduğu olanaklar aktarıldı. 

GÜVENLİK EN BÜYÜK MOTİVASYON 

Google Cloud CTO Ofisi Finansal Servisler Teknik Direktörü Ülkü Rowe, Bulut platformunun avantajlarını açıkladığı sunumunda, Bulut'un tüm endüstrileri istisnasız değiştirdiğini, teknolojiye erişimi de kolaylaştırdığını vurgulayarak, eskiden yalnız büyük ölçekli şirketlerin sahip olduğu avantajlara, artık işini geliştirip müşteri memnuniyetini artırmak isteyen herkesin kolayca sahip olabildiğini söyledi. Önceleri Bulut'a geçmede bir çekince olarak ifade edilen siber güvenliğin artık bulut platformuna geçişte en güçlü motivasyonlardan biri olduğu da vurgulandı.

ÖRNEK UYGULAMALARI YAKINDAN İNCELENDİ

Endüstriden, Coca Cola İçecek, Met Global ve Kale Grubu’nun Google Bulut teknolojisi ile yaşadıkları dönüşümü katılımcılarla paylaştığı etkinlikte, Google Cloud Platformu iş ortaklarının örnek uygulamaları yakından incelendi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 15:35
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler