GEOS: Firmaların hata oranlarını düşürüyoruz

Endüstri 4.0 Zirve ve Sergisi’nin ikinci gününün ilk panelinde beyaz eşya sektörü ağırlıklı olarak enerji, elektrik-elektronik sektörleri konuşuldu. Söz konusu panelde GEOS firmasından Erdi Böyük, Arçelik’e sundukları uygulamadan kısaca bahsetti.

GEOS: Firmaların hata oranlarını düşürüyoruz
Enerji Zirvesi

Firmalara özel bir takım entegrasyon çalışmaları yapan GEOS, aynı zamanda firmalara özel projeler ve mekanik çözümler sunan projelere imza atıyor. Endüstri 4.0 Zirve ve Sergisi panelinde sundukları çözümleri ifade eden Erdi Böyük şunları söyledi: “Biz en son projelerimizi beyaz eşya sektörüne yönelik yaptık. Mekanik çözümleri kapsayan, test çözümleri gerçekleştirdik. Ve verilerin hatalarını anlık olarak tespit ederek çalışmalarımızı sürdürdük. Veri depolama ve verinin anlık olması gerekiyordu…" dedi.

Erdi Böyük  konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "İnsan müdahalesini azaltmak anlamında, sensörler yardımıyla hata oranlarını düşürdük. Otomatize bir sistem olduğu ve kendi hatalarını sınıflandırabildiği için basit düzeyde yorumlama yapabilen bir sistem kurduk. Özellikle fabrikalarda performans anlamında, dar boğazların nerelerde oluştuğu ve performans verilerinin oluşturulmasında çalışmalarımız oldu. Bu noktada Arçelik ile çalışmalarımız oldu. Sistemleri alıp, bunları daha çok yorumlayan bir sistem haline getiriyoruz.” 

 

YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını