banner1339
x

“Gelişen teknolojiler sanayi dünyasının hayatını kolaylaştırdı”

Endüstri Gündemi programının bu haftaki konuğu Çizgi Teknoloji Satış Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Avni Berk oldu. 

“Gelişen teknolojiler sanayi dünyasının hayatını kolaylaştırdı”
Enerji Zirvesi

Firmanın Türkiye’deki ve dünyadaki yapılanması hakkında bilgi veren Berk, Çizgi Teknoloji’nin kuruluşunu şu sözlerle aktardı: “Çizgi Teknoloji 1994 yılında kuruldu. Endüstriyel Otomasyon ve IT ürünleri konusunda katma değeri yüksek ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Bu sene 25’inci yaşımızı kutladık. Çizgi Teknoloji olarak 3 ürün grubu üzerinde üretim yapıyoruz. Endüstriyel bilgisayar, Kiosk ve Digital Signage, Medikal Bilgisayar çözümleri konusunda çözüm sunuyoruz. Platform olarak farklı amaç ve ortamlar için özel bilgisayarlar üretiyoruz. Bu ürünlerin hem donanımsal hem de yazılımsal olarak birtakım ürünlerini müşterilerimize sunuyoruz. Firmamız Ar-Ge, Üretim, Tasarım, Satış Sonrası gibi konularda uçtan uca hizmetleri sağlıyoruz. 2000’li yılların başında Artech markasını tescil ettirdik ve üretimlerimizi bu marka altında yapıyoruz. Yerli üretim olmamız sebebiyle hem stok garantisi hem de stok imkanı sunuyoruz” 

25 yıldır sektörde faaliyet gösterdiklerine dikkat çeken Berk, “Sektöre girdiğimiz zaman cep telefonları bile yoktu. 90’lı yılların sonlarına doğru internetin ve haberleşme teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte otomasyon sektörü şekil değiştirdi. Bugün geldiğimiz noktada uzaktan yönetebilen sistemler, birçok teknolojik gelişmeleri ve kavramları hayatımıza kazandırdı. Bu da hem üretim kalitesini hem de verimliliği artırdı. Kısacası sanayi dünyasının hayatını kolaylaştırdı. Bizde şirket olarak bu gelişmelere hızlıca adapte olmaya çalışıyoruz. Şirketimizin kuruluş vizyonuna uygun yatırımlar yapmaya devam ediyoruz” dedi. 

Çizgi Teknoloji Satış Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Avni Berk ile endüstriyel bilgisayarlar konusunda yeni gelişen teknolojileri, dokunmatik ekranların kullanıcısına sağladığı avantajları konuştuk. 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 18:29
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını