Geleceği onun üzerine inşa edecek

TROIA Platformu’nun ardından kendi veritabanını da geliştiren IAS’nin Genel Müdürü Bahtiyar Tan, “IASDB, geliştireceğimiz birçok özellik ve sistemin altyapını oluşturuyor” dedi. 

Geleceği onun üzerine inşa edecek
Endüstrideara

Farklı ülkelerde, farklı sektörler için ERP çözümleri sunan IAS, hem Türkiye hem de globalde yakaladığı başarının anahtarı olarak firmaların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen esnek ERP yazılımı caniasERP’yi ve genç, yenilikçi yönetici kadrosunu gösteriyor. caniasERP’nin kendi yazılım dili TROIA Platformu’nun yanı sıra artık kendi veritabanına da sahip olduğunu söyleyen IAS Genel Müdürü Bahtiyar Tan, “IASDB, geliştirmeyi planladığımız birçok yeni özellik ve sistem için altyapı niteliğinde. TROIA Platformu ve caniasERP ile tam uyumlu olarak geliştirilen IASDB’nin, ilerleyen dönemlerde GPU üzerinde çok daha yüksek başarımla çalışması, in-memory desteği ve yapay zeka operasyonları için gerekli altyapıyı sunması planlanıyor. Ayrıca IASDB, sunduğu maliyet avantajı ile de alternatif çözümlere kıyasla müşterilerimiz için doğru bir yatırım olacak” diye anlatıyor. 

IAS’NİN HIZLI BÜYÜMESİ VE GLOBAL BAŞARISINDA FİRMANIN HANGİ NİTELİKLERİNİN ÖN PLANA ÇIKTIĞINI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Şirketimizin hızla büyümesi ve küresel başarısının arkasında; çevik yönetim anlayışından, tecrübeli fakat bir o kadar da genç ve dinamik çalışanlarımıza uluslararası operasyon kabiliyetimizden ürünümüzün niteliklerine kadar birçok faktörden söz edebiliriz. Bunlardan benim için önemli olan birkaçına değinmek gerekirse; ilk olarak hızlı ve etkin karar alma imkânı sağlayan çevik yönetim anlayışımızdan bahsetmek isterim. Bu yaklaşımın ürün ve süreçlerimize değer katacak fırsatları değerlendirmek açısından hayati öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Bunun yanı sıra ürünümüzün sunduğu kapsayıcı ve esnek yapının da bize ciddi bir avantaj sağladığını düşünüyorum. Farklı ülkelerde ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına ciddi bir efor gerekmeksizin cevap veren çözümümüz, canisERP, hızlı büyümemizin ve küresel anlamdaki başarımızın anahtar faktörlerinden biri.

IAS MÜŞTERİLERİNİ 2019 YILINDA NE GİBİ YENİLİKLER BEKLİYOR?

Geçtiğimiz yıl, 2019 yılında sunacağımız yeni sürümümüz ve bu sürümdeki yenilikler için oldukça yoğun bir tempoda çalıştık. Doğrusu, yeni sürümümüz ile gelen özelliklerin hepsini burada sıralamak pek mümkün değil, fakat bunların öne çıkan birkaç tanesinden bahsetmek isterim; firmamız bünyesinde ürettiğimiz, caniasERP ile tam uyumlu veritabanı çözümümüz olan IASDB’yi ilk kez müşterilerimize ve müşteri adaylarımıza sunuyoruz. Yine yeni sürümümüz birlikte kullanıcı deneyimi, güvenlik, performans, mobil kullanım gibi özellikleri ile ön plana çıkan yeni web tabanlı istemcimiz, ilk kez müşterilerimizin kullanımına sunuluyor. Bu istemci ile birlikte gerek mobil gerekse masaüstü cihazlardaki herhangi bir web tarayıcısı ile caniasERP’nin tüm fonksiyonlarına erişmek mümkün olacak. caniasERP ile üretim ortamında çeşitli protokollerle çalışan makine ve cihazların kolayca entegre edilmesine imkân veren IOT altyapımız da bu sürüm ile gelen yenilikler arasında. Endüstri 4.0 çalışmaları kapsamında sunduğumuz bu çözüm, benzer nitelikteki çalışmalarımızın önemli aşamalarından birini oluşturuyor.

IASDB PROJESİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Değişen ihtiyaçları ve artan performans beklentilerini klasikleşmiş veritabanı sistemleri ile çözmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. İhtiyacın niteliğine göre çeşitli çözümler mümkün olmakla birlikte, kendi yazılım geliştirme platformuna sahip olan bir firma olarak biraz daha çerçevenin dışında düşünerek, caniasERP ile tam uyumlu, ihtiyaç duyulan performans gereksinimlerine cevap verebilen bir veritabanı sistemini kendi imkânlarımızla üretebileceğimizi düşündük. IASDB, bu çalışmaların sonucu olarak 2019 yılında yeni sürümümüz ile birlikte müşterilerimize sunduğumuz veritabanı sistemimiz. Yazılım geliştirme platformumuza değer katacağını düşündüğümüz IASDB’nin aynı zamanda ülkemizin bu konudaki bilgi birikimine de ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.

IASDB İLE caniasERP’DE NE GİBİ DEĞİŞİM OLACAK? YENİ VERİTABANI MÜŞTERİLERİNİZE NE GİBİ BİR AVANTAJ SAĞLAYACAK?

Veritabanı sistemlerinin ERP yazılımlarının performans ve verimliliğinde ciddi etkisi vardır. IASDB, öncelikle TROIA Platformu ve caniasERP ile tam uyumlu ve yüksek başarımlı bir veritabanı sistemi olarak düşünüldü ve bu ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirildi. IASDB’nin ilerleyen dönemlerde GPU üzerinde çok daha yüksek başarımla çalışması, in-memory desteği ve yapay zeka operasyonları için gerekli altyapıyı sunması planlanıyor. Diğer bir ifadeyle IASDB, geliştirmeyi planladığımız birçok yeni özellik ve sistem için altyapı niteliğinde bir proje. Dolayısıyla IASDB’yi mevcut durumda sunduğu avantajların yanında, gelişime açık altyapısı ve sunduğu potansiyel ile birlikte değerlendirmek gerekir. Ayrıca sunduğu maliyet avantajı ile de alternatif çözümlere kıyasla müşterilerimiz için doğru bir yatırım olacağını düşünüyorum. Bu nedenle müşteri ve müşteri adaylarımıza yaptığımız çalışmaları detayları ile incelemelerini, heyecanla üzerinde çalıştığımız yeni çalışmalarımızdan haberdar olabilmek için tüm mecralardan bizleri takip etmelerini öneriyorum.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 16:22
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını