banner1322
x

FRANSIZ ŞİRKETİNİ SATIN ALDI

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformundaki işbirliğine dayalı veri bilimi kapasitesini genişletmek amacıyla Fransız şirketi Proxem'i satın aldı.

FRANSIZ ŞİRKETİNİ SATIN ALDI
Endüstri 40 Zirvesi

3DEXPERIENCE platformunda iş birliğine dayalı yeni veri bilimi deneyimleri sunan Dassault Systèmes, bu kapsamda metin verisini uygulanabilir içerik ve içgörülere dönüştüren, yapay zeka destekli semantik işleme yazılım ve hizmetlerinde uzmanlaşan Fransız şirketi Proxem'i satın aldığını duyurdu.

Yapay zekanın modelleme ve simülasyon uygulamaları ile kombinasyonu, bütün sektörlerden 3DEXPERIENCE platformu kullanıcılarının verilerini iyileştirebilmelerini sağlayacak.

Dassault Systèmes'in Araştırma ve Geliştirme'den sorumlu Başkan Yardımcısı Florence Hu-Aubigny şöyle konuştu:

“Yapay zekanın ölçeklenebilir ve tekrarlanabilir olması için güçlü ve istikrarlı bir temsil modeli gerekir. Proxem’in yapay zeka destekli semantik veri yorumlama ve otomasyon becerileri, 3DEXPERIENCE platformu müşterilerine yeni fırsatlar sunuyor. Tüketici, hasta ve vatandaşlar ile yakın bağlantı kurma sürecini hızlandırarak, deneyim ve beklentilere dair içgörüler sunuyor ve yenilikçileri bağlama uygun, toplu bilgi ve birikim ile güçlendiriyor. 3DEXPERIENCE platformundaki sanal ikiz deneyimleri artık yapay zekayı bir üst aşamaya taşıyarak, iş zekasını ve farklı alanlardaki güçlü kaldıraçları ortaya çıkarıyor. Şirketler daha rekabetçi olmak için ürün tasarımı ve kalitesini yükseltme şansı yakalıyor.” 

"BİRLİKTE SEKTÖR BİLGİ GRAFİĞİ OLUŞTURACAĞIZ"

Böylece firma, NETVIBES EXALEAD iş zekası uygulamalarını tamamlamak amacıyla Proxem’in ana yazılımı Proxem Studio'yu da 3DEXPERIENCE platformuna entegre etmiş oldu.

Bu da, eldeki yapay zeka modelleri portföyünü hızlandırırken, kamuya açık ve erişilebilir bütün içerikleri de yeniden kullanılabilir bir kurumsal bilgi grafiğine dönüştürüyor.

Air Liquide gibi şirketler tarafından kullanılan, kural temelli doğal dil anlama, doğal dil işleme ve makina öğrenme teknolojilerinin bir kombinasyonunu sunan Proxem Studio, tedarik ağlarını, müşteri beklentilerini, pazar eğilimlerini ve işin farklı boyutlarını daha iyi kavrama imkanı sağlıyor.

Proxem Kurucusu François-Régis Chaumartin, “Toplam bilginin yüzde sekseni yapılandırılmamış, uygulamaya aktarılamayan, metne gömülü bir halde bulunuyor. Dassault Systèmes ile birlikte çok yönlü bir sektör bilgi grafiği oluşturacağız.” dedi.

Ayrıca söz konusu satın almayla birlikte firmanın gereksinim, ilaç geliştirme ve sözleşme zekası gibi yeni ürün teklifleri oluşturmasının da önünü açacağı belirtildi.

YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını