banner1322
x

FİBA CP SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATTI

FİBA CP, tüm dünyada hızlı yaygınlaşan ve verimliliğe katkı sağlayan çözüm başlıklarından Robotik Süreç Otomasyonu’nu (RPA) iş süreçlerinde uygulamaya aldı.

FİBA CP SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATTI
Enerji Zirvesi

Türkiye’nin pek çok şehrinde ve yurt dışında; Çin, Romanya ve Moldova’da ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren FİBA Commercial Properties (FİBA CP), Microsoft Türkiye iş birliğiyle sektöründe öncü bir çalışmaya imza atarak, Robotik Süreç Optimizasyonu (RPA)’nu tüm departmanlarında uygulamaya aldı. 

İNSAN HIZININ 8 KATINA ULAŞTI

Bilgisayar tabanlı işlemleri, kural tabanlı görevleri ve iş süreçlerini otomatikleştiren, işlemleri çok hızlı ve hatasız olarak 7/24 gerçekleştirebilen RPA teknolojisini uygulamaya alan firma, böylece Finans, Kiralama, Operasyon, Entegre Tesis Yönetimi, AVM yönetimi, Pazarlama, Mimari ve İK gibi birçok farklı alanda ortalama insan hızının yaklaşık 8 katına erişmeyi başardı. 

Şirket söz konusu teknolojiyle birlikte, dönemsel veya rutin olarak manuel yapılması gereken birçok süreci hem optimize hem de verimi arttırmak amacıyla otomatize etti. RPA robotları firma özelinde form doldurma, e-posta düzenleme/arşivleme, tanımlı risk takibi, zamanlama, klasik muhasebe ve finans işlerinin yanı sıra riski daha etkin yönetebilmek için konkordato takibi, teminat süreç yönetimi ve benchmarking gibi üst düzey raporlamalar konusunda da hizmet sunacak.

ERP SÜREÇLERİNİ BULUTA TAŞIDI

Firma ayrıca, dijital dönüşümünü güçlendirecek bir diğer atılımında ise tüm ERP süreçlerini bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşıdı.

Böylece donanım ve sistem yönetimi gibi IT işlevlerini bulut aracılığıyla çözüme kavuştururken, iş süreçlerinde de verimi daha fazla artıracak.

"SEKTÖRÜMÜZ İÇİN İYİ BİR ÖRNEK OLACAK"

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan FİBA Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, bilhassa içinde bulunduğumuz dönemde kurumların teknolojiye entegrasyonunun zorunlu haline geldiğini vurgulayarak, gelecekte şirketlerin iş süreçlerinde sürdürülebilirliği sağlayabilmeleri adına teknolojiye entegre olmalarının kilit önem taşıdığını ifade etti.

Bu çerçevede dijital ekonomiye büyük önem verdiklerini, sektörde bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını kaydeden Kahraman, "Bütün departmanlarımızda RPA'yı gerçekleştirerek süreçlerimizi 7/24 yönetilebilir hale getirdik. Ayrıca normal şartlarda yüzde 80 oranında verimle çalışan RPA robotlarını, FİBA CP özelinde yüzde 86’lık bir verimle kullanmayı başararak, ortalama insan hızının yaklaşık 8 katına çıkmayı başardık. Gerçekleştirdiğimiz bu teknolojik atılımın, hizmetlerimizi en yüksek verimlilik seviyesine yaklaştırmada oldukça büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de teknolojiye yatırım yapmaya ve FİBA CP’yi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bu çalışmamızın sektörümüz için de iyi bir örnek olacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

"SÜREÇLERİMİZİ 7/24, HATASIZ YÖNETEBİLİYORUZ"

FİBA CP CFO’su Levent Kaya ise, yeni teknolojilere entegrasyonun birçok konuda kendilerine kolaylık sağladığına dikkat çekerek, RPA ile tüm süreçlerini  7/24, hatasız bir şekilde yönetebildiklerini ve bunun iş sürekliliğini korumaya ve mükemmelliği yakalamaya fırsat verdiğini söyledi.

ERP teknolojisinde yaklaşık bir senedir Microsoft ile sıkı bir iş birliği içerisinde olduklarına değinen Kaya, "İş birliğimiz ile iş süreçlerimizde verimliliğimizi artırırken, gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarımız için de gerekli altyapıyı kurmuş olacağız. Bu da yönetimini yaptığımız AVM’lerimizde verimlilik ve optimizasyonun artmasını sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

"BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR REFERANS"

Söz konusu iş birliğine dair konuşan Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü de, firma olarak farklı sektörlerde inovasyonu desteklemek ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla ERP yazılımlarının daha da yaygın kullanılması adına devam çalıştıklarını ifade etti.

FİBA CP’nin tüm ERP süreçlerini bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşımasının kendileri açısından çok önemli bir referans olduğunun altını çizen Tüzünsü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sayede donanım ve sistem yönetimi gibi IT işlevlerini bulut üzerinden alırken, iş süreçlerinde optimizasyon ve verimliliğin artırılması sağlanmıştır. Bu tarz örnekleri gelecek dönemde artırmayı ve iş dünyasında kurumların gücüne güç katmayı sürdüreceğiz."

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 08:26
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını