banner1322
x

EXPERİAN TÜRKİYE'NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Dünyanın ileri gelen bilgi hizmetleri şirketlerinden olan Experian Türkiye’de genel müdürlük görevine Samile Mümin atandıi. 2012’den beri Experian Türkiye’de çeşitli görevlerde yer alan Mümin son olarak satış direktörü görevini icra ediyordu.

EXPERİAN TÜRKİYE'NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU
Enerji Zirvesi

Yeni göreviyle ilgili olarak Samile Mümin, “Veri ve analitik konularında öncü olan Experian’ın Türkiye genel müdürlüğü görevinin bana tevdi edilmesinden dolayı onur duydum. Sekiz yılı aşkın süredir bir arada çalıştığım ekip arkadaşlarımla yeni bir yolculuğa çıktığım için de ayrıca sevinçliyim.Experian, Karar Destek çözümleri ile Türkiye’de halühazırda sektör standardı haline gelmiş durumda. Makine öğrenmesi gibi gelişmiş analitik yöntemleri de, Türkiye finans sektöründeki pekçok kurumla birlikte hayata geçirme imkanı bulduk. Önümüzdeki dönemde; kullanıma sunacağımız yeni veri, içgörü vefarklı analitik platformlar ile oyun kurucu rolumüzü devam ettireceğiz. Aynı zamanda, kurumların geleneksel metodlarla çözmekte zorlandığı iş problemlerine, yapay zekâ kullanarak ortak çözümler geliştireceğimiz Experian Veri Bilimi Araştırma Merkezi’ni de EMEA bölgesinde ilk kez Türkiye’de hayata geçiriyoruz.” şekilnde konuştu.

SAMİLE MÜMİN HAKKINDA

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni 1998’de bitiren Samile Mümin, iş hayatına Demirbank’ta adım atmış ve daha sonra HSBC Bank kurumsal bankacılık bünyesinde görevini sürdürmüştür. 2006-2008 senelerinde Moody’s KMV Türkiye temsilciliğinde satış müdürü, 2008-2012 tarihleri arasında ise Asseco SEE bünyesinde iş geliştirme direktörlüğü görevini icra etti.. 2012-2019 yılları arasında Experian Türkiye satış müdürü olan Samile Mümin, 2019 yıılndan beri satış direktörü görevini icra ediyordu.

YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını