ERİCSSON VE TURKCELL'DEN DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE GÜÇ BİRLİĞİ

Ericsson ve Turkcell, sanayi kuruluşlarının dijital dönüşümünü hızlandıracak bir iş birliğine imza attı.

ERİCSSON VE TURKCELL'DEN DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE GÜÇ BİRLİĞİ
Endüstri 40 Zirvesi

Ericsson ve Turkcell, “Ericsson Özel Şebeke” (Private Network) çözümü kapsamında birçok sektörün dijital dönüşümüne katkıda bulunacak önemli bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Ericsson, tamamen izole ve endüstri alanına kurulabilecek “Özel Şebeke” çözümü aracılığıyla endüstrilerinin ihtiyaç duyabileceği potansiyel kullanım senaryolarının belirlenmesi ve uygulanması için Turkcell’i destekleyecek. 

İŞ BİRLİĞİ NELERİ KAPSIYOR?

Bu  anlaşma, Türkiye'de akıllı üretim, petrol ve rafineri, liman işletmeleri, havalimanları, enerji ve dağıtım ve madencilik gibi farklı sektörlerde Özel Şebeke çözümünün kullanım alanlarını araştırılması, belirlenmesi ve geliştirilmesi için Turkcell ve Ericsson arasındaki karşılıklı iş birliğinin temelini oluşturuyor.

Çözümün kullanım alanları, varlıkları izlemekten üretimi geliştirmek için gerçek zamanlı otomasyona, dijital ikizler ve veri odaklı bakış ile iş operasyonlarını optimize etmeye, çalışan güvenliğini artıran saha incelemelerinden uzaktan kontrol edilen robotlar geliştirmeye, çalışan yeteneklerini geliştiren artırılmış gerçeklik uygulamalarından çeşitli dijital teknolojilerden faydalanmaya kadar uzanıyor. 

"GÜVENLİ VE ESNEK BİR ŞEBEKEDEN FAYDALANACAĞIZ"

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, "Dijital yolculuğumuzda her zaman ileriye bakıyoruz. Ericsson ile Özel Şebeke Çözümü kapsamında yaptığımız bu iş birliği, Türkiye'deki sanayi kuruluşlarının dijital dönüşümüne büyük katkı sağlayacak. Ericsson'un Endüstri 4.0 alanındaki liderliği ve ekosistemdeki iş ortaklarının desteği ile Türkiye'nin geniş sektör havuzunda sayısız kullanım alanına kapı açacak yüksek performanslı, güvenli ve esnek bir özel şebekeden faydalanacağız" şeklinde konuştu.

"ENDÜSTRİ 4.0 İŞ ORTAKLARI ARASINDA İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEK"

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın ise, "Araştırma ve geliştirme alanında uzun vadeli iş ortağı olarak Turkcell'i geleceğe hazır, tüm bağlantı teknolojilerine uyumlu bir şebeke oluşturması için destekliyoruz. Turkcell ile olan bu iş birliğimiz, endüstriyel çözümler geliştirmek için yerel ve küresel düzeydeki Endüstri 4.0 iş ortakları arasındaki iş birliğini güçlendirecektir. Turkcell'in dijital yolculuğundaki bu önemli dönüm noktasından gurur duyuyor ve Türkiye'deki sektörlerin dijital dönüşüm yolculuğunu heyecanla takip ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu iş birliği çerçevesinde, şubat ayında Turkcell ofisinde Ericsson Özel Şebeke Çözümü devreye alınarak başarılı bir deneme gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 18:11
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını