banner1322
x

EPLAN YENİ "PLATFORMU"NU GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

Eplan, yaz aylarında hayata geçirilecek Eplan Platform'una yönelik ön gösterimini Hannover Messe Sanal Fuarında gerçekleştirdi.

EPLAN YENİ "PLATFORMU"NU GÖRÜCÜYE ÇIKARDI
Robot Zirvesi

Çözüm sağlayıcısı Eplan, yaz aylarında hayata geçirilecek "Eplan Platform"una yönelik ön gösterimini Hannover Messe Sanal Fuarı'nda gerçekleştirdi.

KULLANIM KOLAYLIĞI SAĞLIYOR, ESNEKLİK SUNUYOR

Yeni Eplan Platform 2022, tamamen yenilenmiş bir ara yüz sunuyor. Şerit teknolojisine sahip pratik ve çok fonksiyonlu araç çubuğu ise uygulamaya esnek şekilde uyum sağlıyor.

Ürün, genel kullanım kolaylığını önemli ölçüde iyileştiren ve tamamen yenilenmiş arayüzü özellikleriyle öne çıkıyor.

Bu bağlamda odak noktası ise, mobil cihazlar ve küresel çapta yayınlanmış masaüstü uygulamaları için son teknoloji uygulamalara dayalı optik ve işlevselliğin getirdiği basitlik ve netlik oluyor.

Değişken sekmeler, kullanıcıların önemli ve sık kullanılan fonksiyonlara doğrudan erişebilmesini sağlıyor. Modern şerit teknolojisine sahip pratik ve çok fonksiyonlu araç çubuğu ise 2D'den 3D'ye geçiş gibi durumlarda uygulamaya esnek bir şekilde uyum sağlıyor.

Söz konusu teknoloji aynı zamanda farklı menü ve araç çubuklarını tek bir noktada toplayıp deneyimli kullanıcılar için günlük işleri daha da kolaylaştırırken, yazılımın yeni ve verimli bir halinin ortaya çıkmasına imkan veriyor.

Firma ayrıca, hem 2D hem de 3D için kullanıcı arayüzünü en baştan yeniden tasarlamış oldu. Bu sayede karanlık ve aydınlık mod desteği ile optimum görünüş ve hissiyata sahip modern bir uygulama ortaya çıkarıldı.

BÜYÜK PROJELER İÇİN OPTİMUM PERFORMANS

2D alanındaki tamamen yenilenmiş grafik modülü, büyük projeler için bile optimum performans sağlıyor.

Bilhassa DXF veya DWG dosyalarını içe aktarırken işleme süreci önemli ölçüde hızlandırıldı. Yeni merkezi cihaz yönetimi ise performans sürücüsü görevi görerek cihaz verilerini nesne yönelimli veri yönetimi yoluyla dönüştürmek için daha fazla esneklik sunuyor.

Entegre varyant yönetimi, kullanıcıların tüm cihaz özelliklerini bireysel varyantla kaydetmesine olanak tanıyor. Harici cihaz verisinin kolayca işlenebilmesi adına, cihazlara Excel kombinasyonu ile bile zaman kaybetmeden farklı makrolar atanabiliyor.

Karanlık ve aydınlık modlar ile optimum görünüş ve hissiyat sağlayan modern bir uygulama ortaya çıkıyor.

PROJE SEVİYESİNDE İYİ BİR GENEL BAKIŞ SAĞLIYOR

Yeni Backstage görünümü, kullanıcılara Eplan Projesinin proje açma ve oluşturma, DWG dosyalarını içe aktarma ve PLC veya üretim verilerini dışa aktarma gibi tüm özelliklerini merkezi bir konumdan düzenlemesine olanak tanıyor.

Son kullanılan proje listesi ve proje ile ilgili eylemlerin mantıksal organizasyonu sayesinde mükemmel bir genel bakış sağlanıyor.

Yeni entegre yerleştirme merkezi, grafik ön izleme de dahil olmak üzere semboller, makrolar ve aygıtlar eklemek için tüm işlevleri, yani verimli bir şekilde şema oluşturmak için gereken her şeyi bir araya getiriyor. Sık kullanılan bileşenler favorilere eklenip bireysel iş akışları için etiketlenebiliyor.

EMANAGE, PLATFORMU BULUT İLE BİRLEŞTİRİYOR

"Sizin elinizde" sloganıyla önümüzdeki yaz lanse edilecek yeni platform, daha pek çok farklı özelliği içerisinde barındırıyor.

Bunlardan biri, şirket içiyle bulutun doğrudan bağlantısı. Artık Eplan eManage ile Eplan Platformundaki projeler doğrudan bulut ortamına yüklenebiliyor ve buradan paylaşılıp yönetilebiliyor. Ücretsiz sürüm Mart ortasından beri kullanımda.

Yeni ürün yalnızca abonelik sistemiyle sunuluyor olması, geleceğe yönelik net odağını bir kez daha doğruluyor.

Böylece, bilhassa dalgalı zamanlarda, düşük giriş fiyatları ve bireysel yazılım kullanımı için daha esnek planlama seçenekleri sayesinde şirketler için yatırım riski azaltılmış oluyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 21:20
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını