banner1322
x

ENDÜSTRİDE YAPAY ZEKAYI PROJE ÖRNEKLERİYLE AKTARACAK

Mechanica IREV Kurucu Genel Müdürü Mine Utkan Çolak, endüstride yapay zekayı; somut proje ve canlı örneklerle aktaracaklarını söyledi.

ENDÜSTRİDE YAPAY ZEKAYI PROJE ÖRNEKLERİYLE AKTARACAK
Endüstri 40 Zirvesi

Dijital dönüşüm projelerinin öncelikli olduğu dönemde böyle bir Zirve’nin organize edilmiş olmasını değerli bulduklarını söyleyen Mechanica IREV Kurucu Genel Müdürü Mine Utkan Çolak, “Endüstrinin en gelişmiş teknolojilerinin sergilendiği bu Zirve’de hem gelişmeleri takip edebilmek hem de kendi geliştirdiğimiz yapay zeka destekli çözümleri Zirve’ye katılacak olan ziyaretçilerle paylaşabilmek heyecan verici olacak” dedi. 

“ÖNGÖRÜMÜZÜN ÖTESİNDE PROJE TALEPLERİ İLE KARŞILAŞTIK”

2021 yılı ilk yarısını değerlendirerek 2. yarısı için gündemleri hakkında bilgiler veren Mechanica IREV Kurucu Genel Müdürü Mine Utkan Çolak, “2020 yılının pandemi koşulları, endüstrinin bu dönemi daha korumacı geçirmesine sebep oldu. Dahası, 2021 yılı yatırımları kapsamında “dijital dönüşüm” başlığı öncelikliydi ve endüstri için bu yatırım planları yeniden kurgulandı. 

Mechanica olarak, içinde bulunduğumuz yılın ilk yarısında, otomotiv ana sanayi endüstrisi başta olmak üzere, kimya endüstrisi ve makina üretimi yapan firmalardan, öngörümüzün çok ötesinde dijital dönüşüm proje talepleri ile karşılaştık ve bu projelerin önemli bir kısmını da hayata geçirdik.

Dijital dönüşüm süreçlerine katkı sunduğumuz ve Avrupa’nın önemli ülkelerinde üretim tesisleri olan müşterilerimizin, yurt dışı merkezli projelerinde de aktif görev alma zorunluluğumuzdan dolayı Ar-Ge’mizin bir ayağını Almanya’da kurma kararı aldık. Yeni yatırım planlarımızı da bu doğrultuda kurguluyoruz.” şeklinde konuştu.

MECHA ANALYTICS VE MECHA VISION ÇÖZÜMÜNÜ SERGİLEYECEK 

5-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi’nde gündeme taşıyacakları ürün-hizmet ve uygulamaları aktaran Utkan Çolak, “Mechanica olarak, geliştirdiğimiz kestirimci bakım, optimizasyon ve anomali analizi çözümlerimizin bulunduğu Mecha Analytics ve kalite kontrol süreçleri ile ürünlerin görsel analizlerinin yapıldığı Mecha Vision çözümlerimizi, Zirve’ye katılan ziyaretçiler ile paylaşacağız. Böylelikle yapay zekanın endüstride nasıl hayat bulduğunu somut projeler ve canlı örnekler ile aktarmayı hedefliyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 15:42
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını