ENDÜSTRİ 4.0 ZİRVESİ'NDE CANİAS4.0 KONUŞULDU

IAS, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi'nde canias4.0 kapsamında IoT çözümünü sundu. Ayrıca IAS Genel Müdürü İlker Er, bir sunum yaptı.

ENDÜSTRİ 4.0 ZİRVESİ'NDE CANİAS4.0 KONUŞULDU
Robot Zirvesi

IAS'nin katılımcı olarak yer aldığı, firmaların en güncel sektörel çözümlere ulaşıp Endüstri 4.0 vizyonlarını genişletmesini amaçlayan, BT yatırımları ve avantajlarıyla güncel trendlerin konuşulduğu Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi, 5-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Tuzla'daki Viaport Marina Expo Center’da gerçekleşti.

ZİYARETÇİLER TARAFINDAN İLGİYLE KARŞILANDI

Yoğun ilgi gören etkinlik kapsamında standında uzman ekipleri ile müşterileri ve potansiyel müşteri ile buluşan IAS, canias4.0 IoT çözümü başta olmak üzere sunduğu teknolojileri tanıttı. Firmanın standında görücüye çıkardığı IoT cihazı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Sisteme tam entegre çalışan ve canias4.0 kullanıcılarının üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan üretim süreçlerini yönetmelerine olanak sağlayan, caniasERP sistemi ile tam entegre canias4.0 IoT yazılım ve donanım ürünlerinin sunduğu avantajlar, IAS standında konuşuldu. Katılımcılar ile birebir temas kuran şirket yetkilileri akıllara takılan sorulara bizzat yanıt verdi. 

"İŞLETMELER İÇİN ZORUNLULUK HALİNE GELDİ"

Zirve kapsamında panel ve sunumlar gerçekleştirilirken IAS adına Genel Müdür İlker Er de katılımcılara Endüstri 4.0’ın gereklilikleri, sektörün güncel trendleri ve canias4.0 IoT çözümleriyle avantajlarını anlattığı kapsamlı bir sunum yaptı.

Sunumuna Endüstri 4.0 kavramının önemine vurgu yaparak başlayan Er, “Endüstri 4.0, bir dijital düşünme biçimi, bir yöntem. Ve de kaçınılmaz!  Bu yeni dijital düşünme biçiminin bir çok aracı var: Yeni nesil yazılım ve donanımlar, siber-fiziksel sistemler, üç boyutlu yazıcılar, yapay zeka, büyük veri, makina öğrenmesi, otonom robotlar, bulut, arttırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti.” dedi. 

IoT’nin en önemli ve öne çıkan Endüstri 4.0 kavramlarından biri olduğunu vurgulayan Er, “Diğer bütün araçların verimliliği ve etkinliği IoT sayesinde daha anlamlı hale geliyor. Ayrıca IoT, bizlere en aşina ve hayatımız çoktan girmiş olanı! Hemen hemen her an ve her yerde internete bağlıyız. Özel hayatlarımızda bu kadar yer edinen ve vazgeçilmez olan IoT, elbette ki işletmeler için de çok önemli. İşletmelerdeki tüm süreçlerde, her noktada ve her an üretilen veriler büyük önem arz eder. Bu verilerin kolayca toplanabilir ve erişilebilir olması gerekir. Bunun en etkin yolu da IoT” şeklinde konuştu.

"TAM ENTEGRE YAPISIYLA FİRMALARA AVANTAJ SAĞLIYOR"

Konuşmasında ERP yazılımlarından firmaların beyni ve hafızası olarak söz eden Er, sözlerine şöyle devam etti:

“Firmanızdaki iş süreçlerinizin geçmiş ve güncel verileri ERP sistemine tutulur, analiz edilir ve anlamlı hale getirilir. Bu nedenle ERP sistemine aktardığınız verinin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekir. Üretim sahasından, üretim kapasitenize ya da örneğin makina arıza geçmişine dair kritik bilgiler elde edersiniz. Bunu en kestirme, en hatasız biçimde yapmanın yolu da tam entegre çalışan bir IoT çözümüne sahip olmaktır. canias4.0 IoT altyapısı ile firmalara bunu sunuyoruz. Bu altyapı sayesinde caniasERP, işletmenizdeki tüm iş süreçlerine, sensörlere, sayaçlara ve cihazlara erişebilir ve yönetebilir hale geldi. canias4.0 IoT sayesinde tüm veriler caniasERP sistemine direkt olarak aktarılır ve üçüncü parti bir yazılıma ihtiyaç duymazsınız.” 

IAS Genel Müdürü İlker Er’in Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi’nde gerçekleştirdiği sunumu Youtube üzerinden  izleyebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 18:17
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını