Endüstri 4.0 uyumlu UHF okuyucu platform

Turck marka harici antenlerin doğrudan bağlantısı, okuma / yazma kafalarının esnekliğini arttırırken, çok kademeli kapı uygulamalarını basitleştiriyor.

Endüstri 4.0 uyumlu UHF okuyucu platform
EndüstrideAra - Haber Detay

SPS IPC Fuarı'nda, Turck Q300 UHF okuyucu ailesindeki ilk cihaz, Ethernet arayüzü ile sunuldu. Böylece RFID kullanıcıları, Q300 okuyucularının platform ve arayüzlerinden yararlanacak. Doğrudan okuyucuya dört adede kadar harici anten bağlanabiliyor ve bu sayede çoklu işlemler içeren yüksek performanslı kapı uygulamaları büyük ölçüde kolaylaşıyor. Tetikleyicilerin ve sinyallerin evrensel I / O'larla doğrudan bağlantısı kurulumu basitleştirirken, 2 W'a kadar çıkış gücü ile okuyucular çok büyük okuma / yazma aralıklarına ulaşabiliyor. Seçilebilir anten polarizasyonu, yüksek bir çıktıda dahi herhangi bir ortamda okuma deliklerinin azalmasını sağlıyor. Turck piyasaya sunduğu Q300 serisi ile Endüstri 4.0 teknolojileri için sistem tedarikçisi konumunu giderek güçlendiriyor.

EK ARAYÜZ VEYA ENDÜSTRİYEL PC'LERE GEREK YOK 

Entegre Ethernet arayüzü, tüm Q300 okuyucularının doğrudan endüstriyel kontrolörlere, ERP'ye veya diğer sistemlere bağlanmasının yanısıra Power over Ethernet (PoE) üzerinden bir güç sağlamasına imkan veriyor. Q300 serisi ile sahada ek arayüzler veya endüstriyel PC'ler gerekli değil. IP67 okuyucuları, üretim seviyesinin kurumsal IT'den bütünüyle ayrılmasını destekliyor. Piyasaya sürülecek ilk varyasyon bir Codesys sürümüdür. Q300-CDS'nin entegre U arayüzü aracılığı ile veriler doğrudan kontrol ünitesine gönderilir. Codesys okuyucu bir multiprotocol cihaz olduğundan, Profinet, Ethernet / IP veya Modbus TCP master ile tüm ağlara doğrudan entegre edilebiliyor. Turck, Q300 serisine Linux tabanlı  versiyonunu 2019 içerisinde ekleyecek. Windows CE'ye sahip cihazların yanı sıra OPC-UA destekleyen yeni versiyonlar da takip edecek.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 23:50
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler