banner1322
x

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nin sonuçları

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi 16-18 Ekim 2018 tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul’da gerçekleştirildi. Zirve’yi daha ilk yılında 49 ilden gelen 6 bin 441 kişi ziyaret etti. Zirve'deki panellerde üç gün boyunca sanayide dijital dönüşüm konusu sektör sektör ele alındı. Sergi alanında ise uygulamaların odağında yeni dijital teknoloji ürünler yer aldı. Zirve için organizatör ST Endüstri Medya’ya, katılımcı firmalar ve ziyaretçiler yazılı ve sözlü olarak memnuniyetlerini belirtti.

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nin sonuçları
Robot Zirvesi

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi ile Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi, toplam 6 bin 441 ziyaretçi ile bir rekora imza attı. Hem Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi hem de Robot Yatırımları Zirvesi’ne gelen ziyaretçilerin tamamına yakını her iki zirveyi de ziyaret ettiler.

Fabrikaların üretim, yatırım, bakım ve satın alma süreçlerinden sorumlu teknik yetkililerin ve üst düzey yöneticilerinin ziyaret ettiği iki zirve kapsamında, üç gün boyunca otomotiv, beyaz eşya, gıda, makina, metal, elektrik-elektronik, telekomünikasyon, enerji, plastik-kauçuk, ağaç, kağıt, mobilya, boya, demir, çelik, kozmetik, cam, ilaç, ambalaj, hızlı tüketim ile inşaat ve yapı malzemeleri, çimento, seramik ve kimya sektörleriyle ilgili paneller düzenlendi.    

Sektörel panellerin dışında, MAKFED üyesi dernekler ve TÜSAYDER'in çözümlerini aktarıldığı oturumlar da gerçekleştirildi. Sunumlarda özellikle üretim süreçlerini dijitalleştirerek, maliyetleri düşürmenin püf noktaları anlatılırken, son dönemde uygulanan projelerin öne çıkan özellikleri konuşuldu. Uygulama örneklerinin yer aldığı zirveden, ziyaretçi ve katılımcı firmalar oldukça memnun kaldıklarını yazılı ve sözlü olarak belirttiler.     

ÇOK SAYIDA KATILIMCI FİRMA STANDINI BÜYÜTMEK İSTİYOR     

Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi, sektör profesyonelleriyle, üretim süreçlerini dijitalleştirmek isteyen firmaları bir araya getirdi. 16-18 Ekim tarihlerinde düzenlenen üç günlük organizasyon esnasında katılımcı firmaların birçoğu yatırım potansiyeli olan firmalarla tanışmanın memnuniyetini dile getirdi. Zirve’de ziyaretçilerini daha iyi ağırlayabilmek için standını büyütmek isteyen çok sayıda firma oldu.    

TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDEN POTANSİYEL YATIRIMCILAR GELDİ    

Türkiye’nin farklı bölgelerinden sanayicileri bir araya getiren 1.Endüstri 4.0 Uygulamaları  Zirvesi ve Sergisi ile 4.Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi, 6 bin 441 kişiyi ağırladı. Etkinliğin ziyaretçi dağılım oranında ziyaretçilerin yüzde 61 gibi büyük çoğunluğu İstanbul'dan katılırken, onu yüzde 11 ile Bursa ve yüzde 10 ile Kocaeli izledi. Türkiye’nin dışında 21 ülkeden gelen ziyaretçiler de oldu.    

Ziyaretçilerin illere göre dağılımı:  

      
GELEN ZİYARETÇİLERİN PROFİLİ

Standart fuar konseptinden farklı yapısı ile katılımcı firmalar ve ziyaretçileri buluşturmayı hedefleyen zirvelerde, sektör dışı ziyaretçi profili minimumda tutuldu. Gelen ziyaretçilerin profili değerlendirildiğinde her 4 kişiden 1’i üst düzey yönetici ve firma sahiplerinden oluştu. Üretim süreçlerinden sorumlu kişilerle birlikte değerlendirildiğinde, Zirve’ye gelen her iki kişiden birinin, yatırım kararını doğrudan etkileyecek kişilerden oluştuğu dikkat çekti.

Ziyaretçilerin görev dağılımı:


 

2019 TAKVİMİ:    
2. Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi     
1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 16:27
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını