banner1339
x

Endüstri 4.0 Odaklı Yeni Yatırım

Endüstri 4.0 Odaklı Yeni Yatırım

Endüstri 4.0 Odaklı Yeni Yatırım
Endüstri 40 Zirvesi

Oyak Renault 33 milyon euro yatırım yaparak yeni pres hattını devreye aldı. Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez, yeni hat üzerinde Endüstri 4.0 kapsamındaki yenilikleri; "Kalıpların üzerindeki RFID  sistemi sayesinde pres hattı parçaya göre otomatik olarak parametrelerini ayarlayacak. Hat üzerindeki sıcaklık, titreşim, elektrik akımı, rotasyon gibi parametreler sürekli dijital ortamda takip edilecek bu bilgiler anlık işlenerek olası problemler önceden saptanıp önlem alınabilecek" dedi. 

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticilerinden Oyak Renault, 33 milyon euro  yatırım yaparak inşa ettiği yüksek hızlı yeni pres hattının açılışını yaptı. Yeni pres hattı açılış törenine, Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü Tunç Başeğmez, Oyak Renault yöneticileri, proje ekipleri ve tedarikçiler katıldı.

Yeni pres hattı açılışında konuşan Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez, devreye aldıkları yeni pres hattı sayesinde hem kapasitelerini hem de hızlarını artırdıklarını vurguladı. Başeğmez, “Yeni pres hattımızın sahip olduğu yüksek teknoloji sayesinde büyük sac parça üretim kapasitemizi neredeyse 2 katına çıkarttık. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları devam eden yatırımları,  şirketlerinden ve Renault markasından gurur duyan çalışanlarının 50 yıla yaklaşan bilgi birikimi ve tecrübesi ile ülke ekonomisine ve otomotiv sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmaya devam edecek” dedi. 

Haberin Tamamı ST Endüstri 4.0 Uygulamaları Dergisi'nin Haziran 2018 Sayısında

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 11:44
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını