Endüstri 4.0'ın Geleceğe Etkisi Konuşuldu

Endüstri 4.0’ın Geleceğe Etkisi Konuşuldu

Endüstri 4.0'ın Geleceğe Etkisi Konuşuldu
Endüstrideara

İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri 4.0 Kulübü öğrencilerinin düzenlediği  "Endüstri 4.0’ın Geleceğe Etkisi” konulu panelde, toplumların ve özellikle gençlerin kendilerini dijital dönüşüm sürecinde geliştirmeleri konusu ele alındı. 

İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri 4.0 Kulübü öğrencilerinin düzenlediği panelde YTÜ Öğretim Üyesi ve Endüstri 4.0 Platformu’nun kurucularından, Digit4Turkey’in Bilim ve Teknolojilerden sorumlu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Dr. Engin Ayçiçek, RNZ Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Digit4Turkey Kurumsal Medya Lideri Nedim Zeper ve Türkiye’nin ilk ve en önemli inovasyon topluluklarından Makers Türkiye'nin kurucusu Olgun Tan konuşmacı olarak yer aldı.

Panelistlerden YTÜ Öğretim Üyesi ve Endüstri 4.0 Platformu’nun kurucularından, Digit4Turkey’in Bilim ve Teknolojilerden sorumlu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter Dr. Engin Ayçiçek, Endüstri 4.0’ın tüm sektörlere uygulanabilir olduğunu ifade etti.  “Dijitalleşme süreci Dünyada evrimini 15 senede tamamlayacaktır” diyen Ayçiçek,  “Endüstri 4.0 dönüşümü sürecinde, kuruluşların kendilerine özel yaklaşımlarını modelleyerek, çalışanların yetkinlikleri, iş modeli, gelişim hedefleri, teknoloji ve bilgi yönetimi yol haritalarının belirlenmesi, risk yönetimi, iş ve çözüm ortakları ile olan ilişkileri organize ederek, dijitalleşme sürecinin sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu.

RNZ Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Digit4Turkey Kurumsal Medya Lideri Nedim Zeper ise,   Endüstri 4.0 evriminde Endüstri Mühendislerinin görevinin süreçleri takip ve analiz ederek doğru yerde doğru kararlar vermek olduğunun altını çizdi. Zeper, “Robotlar işsizliği artıracak diye düşünmeyin. Dijitalleşme ile yeni iş sahaları, meslekler oluşacaktır. Akıllı fabrikalar ile insan kendi öz varlığına dönecek ve yaratıcılıkları ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 11:57
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını