banner1322
x

Edenred dijital dönüşümünü sürdürüyor

Yemek kartı Ticket Restaurant Edenred, günün ihtiyaçlarına yönelik olaark geliştirdiği dijital çözümlerle kart kullanım alışkanlıklarını da dijitalleştiriyor.

Edenred dijital dönüşümünü sürdürüyor
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Yemek kartı Ticket Restaurant Edenred, günün ihtiyaçlarına yönelik olaark geliştirdiği dijital çözümlerle kart kullanım alışkanlıklarını da dijitalleştiriyor.

Ticket Restaurant Edenred'in konuyla ilgili açıklamasına göre, küresel salgın dönemi artan hijyen kaygısıyla beraber dijital ve temassız alışverişe ilgi ve talep artmayı sürdürüyor.

Bu süreçte hayatı kolaylaştıran, zaman kazandıran ve temas yoluyla bulaşabilecek hastalıklara karşı daha hijyenik olan dijital ödeme yöntemlerine yatırımlarını artıran Ticket Restaurant Edenred, gelişen teknolojiyi Ticket Restaurant Yemek Kartı’na entegre ederek kullanıcılarına fiziksel karta gerek duyulmayan, hızlı, pratik ve temassız bir ödeme deneyimi sağlıyor.

Yemek kartlarını, ilk olarak mobil uygulaması "MyEdenred" ile cep telefonlarına taşıyarak dijitalleştiren Edenred, MyEdenred üzerindeki "QR Kod ile Ödeme" özelliği sayesinde tüm Ticket Restaurant kart kullanıcılarına, EdenredPay sayesinde ise Android telefona sahip tüm Ticket Restaurant kart kullanıcılarına kartsız ödeme olanağı sunuyor.

Türkiye'de bir ilke imza atarak NFC teknolojisine dayanan yeni nesil mobil temassız ödeme yöntemi EdenredPay'i 2020 Nisan'da kullanıcılarıyla buluşturan Edenred, en son olarak geçen ay Ticket Restaurant Yemek Kartı'na bir alternatif olarak Dijital Kart'ı lanse etti. Tamamen temassız olan Dijital Kart da kullanıcı için fiziksel kart taşıma zorunluluğunu, kartı kaybetme ya da bulamama gibi problemleri, işverenler için de zaman alan operasyonel süreçleri ortadan kaldırıyor.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Edenred Türkiye Bilişim Üst Yöneticisi (CIO) Göksel Marangoz, dijitalleşmede ilk adım olarak gördükleri MyEdenred uygulamasını kullananların sayısının bugün itibarıyla 650 bine ulaştığını açıklandı.

Yemek kuponundan karta, karttan temassıza şimdi ise tamamen kartsız bir dünyaya geçiş yaptıklarını aktaran Marangoz, "Teknoloji çok hızlı ileriliyor. Dünyada 46 ülkede faaliyet gösteren Edenred'in global sinerjisinden de faydalanarak, olabildiğince hızlı bu değişime adapte oluyor, süreçlerimize entegre ediyor ve dijital çözümler olarak müşterilerimizle buluşturuyoruz." şeklinde konuştu.

Marangoz, pandemi sürecinin dijitalleşmeyi tetiklediğini ve Edenred Türkiye'nin de bu yöndeki çalışmalarına hız verdiğinin altını çizdi.

QR kod uygulamalarının zaten olduğunu, 45 bin üye kuruluşunun 40 bine yakınında bu sistemi destekleyen POS cihazının bulunduğunu belirten Marangoz, sahada QR kodu okutarak ödeme yapılabildiğini belirtti..

Marangoz, pandemiyle birlikte temassız kullanımın arttığını vurgulayrak, şu bilgileri paylaştı:

"İhtiyaçlar bazen var olan teknolojinin kullanımını da etkileyebiliyor. QR Kod da böyle oldu. Yemek kartını dijitalleştirme hatta bunun da ötesine geçme hedefimiz var. Artık çoğumuz plastik karta dokunmak bile istemiyoruz. Biz de var olan hedefimize bu süreçte daha fazla odaklanarak NFC tabanlı EdenredPay ve son olarak da Dijital Kart'ı kullanıcılarımızla buluşturduk."

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 13:56
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını