DÜNYANIN EN BÜYÜK 5G ŞEBEKESİNİ KURDU

Çin Sanayi ve Bilişim Bakan Yardımcısı Liu Liehong, Çin’de dünyanın en büyük 5G şebekesinin oluşturulduğuna dikkat çekerek ülkede kurulan istasyon sayılarını açıkladı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 5G ŞEBEKESİNİ KURDU
Endüstrideara

Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen Bilgi ve Haberleşme Yıllık Gözlemleme Semineri’nde konuşma gerçekleştiren Sanayi ve Bilişim Bakan Yardımcısı Liu Liehong, Çin’de dünyanın en büyük 5G şebekesinin oluşturulduğunu ifade etti. 

Liehong ayrıca, ülkede inşa edilen 5G baz istasyon sayısının da 718 bini bulduğunu kaydetti.

GÜVENLİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ KURULDU

Çin’de 5G sektörünün önemli gelişim ve inovasyon aşamasına girdiğini ifade eden Liehong, “5G+Sanayi İnterneti” projesinin de etkin bir şekilde ilerlediğini, halihazırda yürütülen proje sayısının bin 100’ü geçtiğini söyledi.

Liehong, Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı’nın telekomünikasyon operatörleriyle 2021 yılıyla ilgi 5G baz istasyonu inşa planını hazırladığı bilgisini paylaşarak, söz konusu çalışmaları istikrarlı olarak yürüteceklerinin altını çizdi.

Diğer yandan, Çin Bilgi ve Haberleşme Araştırma Enstitüsü’ne bağlı 5G Güvenlik Değerlendirme Merkezi ve Ortak İnovasyon Laboratuvarı'nın da resmi olarak faaliyetlerine başladığı duyuruldu.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 12:53
YORUM EKLE

Radyo

Klemsan

Dergiler