Doruk Otomasyon: Biz, yol haritası çıkarıyoruz

Endüstri 4.0 Zirveleri ve Sergisi’nin son oturumunda KOBİ’ler için Endüstri 4.0 çözümleri konuşuldu. Doruk Otomasyon Genel Müdürü Gönül Kamalı “Bilgi toplama, değerlendirilme, akıllı planlamalarda gerçekleşen sonuçlar önemlidir. Biz bu çözümlerin yol haritasını çıkarıyoruz.” dedi.

Doruk Otomasyon: Biz, yol haritası çıkarıyoruz
Enerji Zirvesi

Disiplinler arası yaklaşımı ile üretim yönetiminde dijital araçların kullanılması ile daha verimli, çevik, düşük maliyetli ve kaliteli üretim yapılması konusunda faaliyet gösteren bir teknoloji kuruluşu olarak çalışmalarını sürdüren Doruk Otomasyon, bu sene 20’nci yılını tamamladı. Endüstri 4.0 Zirveleri ve Sergisi’nin KOBİ’ler özelinde düzenlenen panelde konuşma yapan Gönül Kamalı, Endüstri 4.0 ile beraber başlayan akıllı fabrikalarda neredeyiz ve gelecekte nereye gitmek istediğimiz sorusunu yanıtladı. Kamalı şunları söyledi: “İşte bu konu için şu anda tam doğru zamandayız. Bilgi toplama, değerlendirilme, her noktadan her türlü bilgiyi kullanılabilecek akıllı planlamalarda gerçekleşen sonuçlar önemlidir. Biz bu çözümlerin yol haritasını çıkarıyoruz." dedi.

"KARANLIK FABRİKALARA DOĞRU GİDEN BİR YOLDAYIZ"
“Ben Türkiye’nin ilk otomasyon mühendislerinden birisiyim… Günümüzde internet teknolojileriyle gelen fırsatlar var. Biz her noktadan fırsat topluyoruz. Günlük hayatımızda bu durum, birçok noktada karşımıza çıkıyor. Fabrikalarda da, ileri vadeli bakışı gerçekleştireceğimiz dönemlere geliyoruz.” diyen Doruk Otomasyon Genel Müdürü Gönül Kamalı şunları söyledi: “Büyük bir internet devrimi yakaladık ve bunun üzerine yaşanan teknolojik gelişmeler bilgileri toplayıp, bizim bütün deneyimlerimizi toplayıp, raporlayan bir yere geldi. Bilgiyi eskiden ansiklopediden elde ederdik sonra internet oldu, şimdide bulunduğumuz her yerden elde ediyoruz. Sanayide kurduğumuz yapay zeka her gün vereceğimiz kararlardan bir tespit içeriyor. Bu tespit, bir süre sonra karar aşamasından çıktığımız karanlık fabrikalara doğru giden noktada hem yapay zeka hem bugünün teknolojileri hem de tecrübelerimizle birleştiren bir noktaya gidiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:22
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını