Dilek Kurt: "Dijital dönüşüm stratejik düşünme biçimiyle alakalıdır"

Üniversite Sanayi iş birliğine değer veren Gedik Üniversitesi’ nin bir bireyi olarak bu kadar uygulayıcının bir arada olduğu bir etkinlikte yer almaktan gurur duyduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Gedik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dilek Kurt, Dijital dönüşüm stratejik düşünme biçimiyle alakalıdır, içinde insan olmazsa başarılı olamaz" dedi.

Dilek Kurt: "Dijital dönüşüm stratejik düşünme biçimiyle alakalıdır"
Enerji Zirvesi

Dilek Kurt Gedik Üniversitesi'nin Endüstri 4.0 uygulamaları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: 

"Sanayinin dinamizmini yakından takip ediyoruz. Gedik Holding ile bilgi, ilim, uygulama ve bilimsel odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Bizim de yakından takip ettiğimiz Endüstri 4.0, uzun vadede olarak Endüstri 4.0 stratejik başarıyla içinde insan olmazsa başarıya ulaşamaz.  Dijital dönüşüm stratejik düşünme biçimiyle alakalıdır.

Gedik olarak robot teknolojileri merkezimizde öğrencilerimiz akıllı malzemeler ile robot, gripper sistemlerini araştırıyor ve öğreniyorlar. Öğrencilerimize Ar-Ge’nin içinde yer almalarını sağlıyoruz ve iş arayışlarında gerekli donanıma sahip olmalarını sağlıyoruz.

Gedik üniversitesi öğrencilerimizin kurduğu Endüstri 4.0 kulübü öğrencilerimiz teknolojiyle liderlik vasıflarını birleştirerek çalışmalarını yürütüyorlar. Lisans eğitimimiz ötesinde aynı zamanda önümüzdeki dönemde Endüstri 4.0 ve dijitalizasyon uygulamaları konusunda yüksek lisans programı açmayı da hedefliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 11:05
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını