DİJİTALLEŞME ÇALIŞMASINI 2022'DE TEST EDECEK

Ege Profil Menemen İşletme Üretim Direktörü Evren Özcan, ürün kontrol tarafındaki dijitalleşme çalışmalarını yeni yılda test edeceklerini ifade etti.

DİJİTALLEŞME ÇALIŞMASINI 2022'DE TEST EDECEK
Endüstrideara

Firmalarının sanayinin dijital dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Ege Profil Menemen İşletme Üretim Direktörü Evren Özcan, ürün kontrol tarafında Kartepe fabrikalarında üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde 3 yıldır devam eden pilot bir çalışma yaptıklarını ve bu çalışmayı 2022'de deneyeceklerini ifade etti.

"EKSTRÜZYON SÜREÇLERİMİZDE TEST EDECEĞİZ"

Evren Özcan, dijital dönüşüm faaliyetleri hakkında şunları söyledi:

"Dijital dönüşüm dünyaya giderek daha fazla önem kazanan bir trend olmakla birlikte, tüm sektörlerde aynı hızla yayılabilme imkanına sahip değil. Özellikle yatırım maliyetleri – yatırım getirisi ilişkisinin çok gerçekçi biçimde incelenerek hareket edilmesi önemli. Süreçlerimizde dijitalleşmeyi iki ana grupta toplamak mümkün olabilir: İlki yapılması zorunlu olan ancak işin yapısı itibarıyla verimsizliğe neden olan işlerin dönüştürülmesi. Bunlar daha çok kayıt ve takip süreçleriyle ilgili işler ki bu noktada şirket olarak çeşitli dönüşüm adımları atıyoruz. İkincisi ise üretim ve/veya üretim/ürün kontrol süreçlerinde dijitalleşme ve entegrasyon. Bu alan daha fazla araştırma yapılması gereken (paket çözümlerin daha az olduğu) ve şimdilik yatırım maliyetlerinin daha yüksek olduğu bir alan. Bu alanda, özellikle ürün kontrol tarafında, Kartepe işletmemizin bir üniversitemiz ile birlikte yaklaşık 3 senedir yürütmekte olduğu pilot bir çalışma var. Bu çalışmanın sonuçları olgunlaşmaya başladı ve 2 adet prototip cihazı 2022 yılında işletmelerimizin ekstrüzyon süreçlerinde test etme olanağına sahip olacağız." 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 08:37
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını