Değişen talebe hızlı uyum sağlayabilen kazanacak

SELCO Consulting Kurucu Ortağı Murat Güventürk, talebi doğru tahmin edebilmekten çok, değişen talebe çevik olarak uyum sağlayabilmenin tedarik zincirlerinin en önemli yetkinliği olacağının altını çizdi.

Değişen talebe hızlı uyum sağlayabilen kazanacak
Enerji Zirvesi

Yılın ikinci yarısına ve geleceğe dair perspektif sunan SELCO Consulting Kurucu Ortağı Murat Güventürk, dijital dönüşüm sürecinin hızlanacağını ve yaşamın ayrılmaz bir parçası olacağını ifade ederek, tedarik zincirindeki değişime dikkat çekti.

Güventürk, şunları kaydetti:

“2020 yılının ikinci yarısında ve takip eden yıllar, son 10 yıldır yaşanan dijitalleşme sürecini daha da hızlandırarak yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline getirecek. Kurumlar ile olan başvuru, evrak alışverişi, fatura ödeme gibi süreçleri, fiziksel olarak hareket etmeden, kalabalık ortamlarda bulunmadan, internet üzerinden yapabilme isteği, bunun günlük hayatımızdaki en belirgin yansıması olacak. Şirketlerin, hızla değişen şartlara doğru uyum sağlayabilmek adına tüm tedarik zinciri bileşenlerini gerçek zamanlı olarak takip edebilme ve kısıtlar arasından, en optimum kararı verebilmek için ‘Büyük Veri’, ‘Optimizasyon’ ve ‘Analitik Modelleme’ gibi konulara daha fazla ihtiyaç duyacaklarını fark edecekler ve bu teknolojilere yatırım yapacaklar. Talebi doğru olarak tahmin edebilmekten ziyade, değişen talebe çevik olarak uyum sağlayabilmek, tedarik zincirlerinin en önemli yetkinliği olacak.”
 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 08:52
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını