DASSAULT SYSTEMES YENİ YÖNETİM KURULUNU AÇIKLADI

Dassault Systèmes, 2023 yılında emekliliğe ayrılacaklar nedeniyle Yönetim Kurulundaki yeni isimleri şimdiden açıkladı.

DASSAULT SYSTEMES YENİ YÖNETİM KURULUNU AÇIKLADI
Endüstri 40 Zirvesi

Dassault Systèmes, Yönetim Kurulu Başkanı Charles Edelstenne’in, firma tüzüğü gereği 9 Ocak 2023 tarihinde emekliliğe ayrılacak olmasından ötürü planlanan yönetim değişikliğini duyurdu.

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE HANGİ ADIMLAR İZLENECEK?

Dassault Systèmes Yönetim Kurulu, 26 Nisan 2022 tarihinde toplanarak Ücretlendirme ve Aday  Belirleme Komitesi’nin tavsiyesiyle, şirketin uzun vadeli stratejisine uygun olarak hazırlanmış devretme planına göre bundan sonraki süreçte izlenecek adımları resmi olarak kamuoyuyla paylaştı.

Bun doğrultuda izlenecek adımlar şöyle olacak:

-    Yönetim Kurulu, 19 Mayıs 2022'de yapılacak Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nda, Charles Edelstenne, Bernard Charlès ve Pascal Daloz'un o gün sona erecek olan görev sürelerinin yenilenmesini tavsiye etti.
-    Görev sürelerinin yenilenmesi halinde, 19 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak Genel Kurul sonunda toplanacak olan heyet, şu kararları alacağını duyurdu:

•    Charles Edelstenne, 9 Ocak 2023’e kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek, bu tarihten sonra ise Direktör ve aynı zamanda Onursal Başkan olarak kalacak.
•    Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Bernard Charlès’ın görev süresi 9 Ocak 2023'e kadar uzatılacak. Sonrasında Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak görevlerine devam edecek. Bernard Charlès, 2016 yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.
•    Pascal Daloz, 9 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Genel Müdür olarak atanacak.
Pascal Daloz, Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür (COO) ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan (CFO) olarak 2020 yılında atanmıştı. Daloz aynı zamanda Operasyon İcra Komitesine başkanlık ediyordu. Rouven Bergmann ise Ocak 2022'den bu yana Genel Müdür Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak Pascal Daloz'un Operasyon Direktörlüğü görevini yürütmesine imkan tanıyordu. Pascal Daloz, aynı zamanda Dassault Systèmes’in Yönetim Kurulu üyerinden biri olarak da görev yapıyor.

Laurence Daures-Lescourret, bağımsız bir Direktör ve Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi Başkanı’yken, 15 Mart 2022'de Baş Bağımsız Direktör olarak atanmıştı. Daures-Lescourret’in görev tanımları arasında bağımsız direktörlerin çalışmalarını sağlamak, Yönetim Kurulunun faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve direktörler arasında olası herhangi bir çatışmayı önleme ve yönetme yer alıyor.

"GELİŞİMİMİZE ÖNCÜLÜK EDECEĞİNE İNANIYORUM"

Yönetim Kurulunda gerçekleşen değişikler ile ilgili konuşan Dassault Systèmes Yönetim Kurulu Başkanı Charles Edelstenne, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bernard Charlès 35 yıldan fazla bir süredir benimle beraber şirketimizin ilerlemesinde, stratejimizin ve vizyonumuzun tasarlanmasında ve uygulanmasında İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak kilit bir rol oynadı. Charlès, sektörü şekillendiren ve şirketin büyümesini destekleyen büyük dönüşümlerin arkasındaki yönetici gücü yönetti. Dassault Systèmes, yönetimsel sürekliliği sağlamak ve farklı nesillerden liderlerin yeteneklerini bir araya getirmek üzere her zaman gelecek için sağlam temeller üzerinde duran bir şirket oldu. Bugün, Dassault Systèmes'in Bernard Charlès’ı temsil etmesinden gurur duyuyor ve firmamızın devam eden gelişimine öncülük edeceğine güveniyorum."

"KÜRESEL AYAK İZİMİZİ GELİŞTİRMEMİZE KATKILARI OLDU"

Dassault Systèmes Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Bernard Charlès ise "Neredeyse iki jenerasyon boyunca koordineli şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımız, birbirimizden çok şey öğrenmemize ve Dassault Systèmes'in küresel ayak izini geliştirmemize yardımcı oldu. 20 yılı aşkın süredir Pascal Daloz ile sürdürdüğümüz uyum içindeki çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Bütün Yönetim Kuruluna ve Dassault ailesine duydukları güven ve verdikleri güçlü destek adına teşekkürü bir borç bildiğini söyleyen Charlès, ayrıca Charles Edelstenne’e gelecek senelerde Yönetim Kurulunun bir üyesi olarak devam ederek katkıda bulunacak olmasından dolayı da teşekkür etti.

"YÖNETİM EKİBİYLE ŞİRKETİMİZİN İLERLEMESİNİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Firmaların, hastaların, tüketicilerin, vatandaşların ve pek çok paydaşın ilerlemesinde sanal evrenlerin gücüne hep beraber inandıklarını kaydeden Bernard Charlès, tüm yönetim ekibiyle birlikte firmanın ilerlemesini sürdüreceklerini ifade etti.

“Müşterilerimizin ‘Deneyim Ekonomisi’ için yeni çözümler oluşturmalarına destek vermeye ve pratik sürdürülebilir çözümler tasarlamayı sürdüreceğiz" diyen Charlès, bilhassa “Üretim”, “Yaşam Bilimleri & Sağlık Hizmetleri” ile “Altyapı & Şehirler” olmak üzere ekonomiye yön veren üç temel sektöre katkılarını güçlendirecekleri vurgusunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 09:02
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını