banner1322
x

Danfoss, dünyanın en akıllı 16 fabrikası arasına girdi

Dünyanın en gelişmiş 16 akıllı fabrikası arasında yer alan Danfoss'un Çin’deki tesisi; teknoloji yatırımları sayesinde çalışan veriminde yüzde 30 artış, maliyetlerde yüzde 20 düşüş sağladı.

Danfoss, dünyanın en akıllı 16 fabrikası arasına girdi
Endüstrideara

Akıllı fabrikaları, yalınızca akıllı teknolojileri uygulama konusunda iyi olanların değil aynı zamanda yatırımları operasyonel ve finansal faydalara dönüştürenler şeklinde nitelendiren Dünya Ekonomi Forumu'nda Danfoss Wuqing fabrikasının da aralarında olduğu 16 fabrikanın yer aldığı liste, sayıları 1.000'i geçen fabrika arasından seçildi. Danfoss'un Çin’in Wuqing’deki kompresör fabrikasında otonom araçlar koridorlarda yollarını bulup çalışanlara bileşen tedariğini sağlarken, fabrikadaki çalışanlar, bir montaj işleminin hatalı olduğunu otomatik olarak tespit eden akıllı, Bluetooth özellikli ekipmanlardan yararlanıyor. Böylece, gün içinde fabrikanın değişik alanlarında adım adım elektronik çalışma açıklamalarına erişim sağlanabiliyor.

VERİM YÜZDE 30 ARTIŞ

600 kişinin çalıştığı fabrikanın son yıllarda yatırım yaptığı akıllı teknolojiler sonucunda, iki yıl öncesiyle kıyaslandığında, çalışan veriminde yüzde 30 artış gözlenirken, hurda maliyetinde yüzde 20, müşteri şikayetlerinde ise yüzde 57 düşüş sağlandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 16:01
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını