banner1322
x

Çözümleriyle Endüstri 4.0 sürecinin merkezinde

Euchner Türkiye, Endüstri 4.0 için geliştirdiği çözümlerle aktif olarak sürecin içerisinde yer alıyor ve müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Çözümleriyle Endüstri 4.0 sürecinin merkezinde
Endüstri 40 Zirvesi

Euchner’in geliştirdiği çözümler ile Endüstri 4.0 sürecinde yerini aldığını dile getiren Euchner Türkiye İş Emniyeti ve İşçi Sağlığı Koordinatörü Ahmet Yiğit Erdemirli, ürünlerinin süreçte üstlendiği görevleri şu şekilde açıkladı: “Tartışmasız piyasada lider ürün olan çok fonksiyonlu emniyet modülü Euchner MGB serisinin Profinet, Profisafe ve Ethernet modellerinde riskli uygulamalarda sahadaki bilgileri merkezi kontrol ünitesine iletir. Endüstri 4.0 için rakipsiz Euchner EKS Ethernet Elektronik Kart Sistemi birçok haberleşme seçeneğiyle birlikte oldukça başarılı bir ürün. Bu sistemle bir makinaya kimlerin müdahale ettiği, hangi değişiklerin kim tarafından ne zaman yapıldığı gibi önemli bilgileri sahadan merkezi kontrol ünitesine iletir. Bu bilgiler gerektiğinde tekrar kullanılabilir. Euchner EKS ile sahadan merkezi kontrol ünitesine gönderilen bu bilgiler çok çeşitlidir. Örneğin bir makinada ne zaman, kim tarafından ve ne kadar süre ile bakım yapıldığı gibi önemli bilgiler merkezi kontrol ünitesine iletilebilir ve ileri bir tarihte tekrar bu bilgilere ulaşılabilir. Farklı bir örnek vermek gerekirse, bu sistemle bir çalışma alanında çalışana göre ergonomik şartları bu sistemle hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz.”

EMNİYETLİ VE HIZLI SEÇİM İMKANI SAĞLIYOR

Erdemirli, sözlerine şöyle devam etti: “Euchner EKS ile sistemlerde parametre değişimi konusunda da hem emniyetli bir seçim hem de hızlı bir seçim yapma olanağına ulaşırsınız ve bunu kimin ne zaman yaptığını da gözlemleyebilirsiniz. Son olarak Euchner EKS Elektronik Kart Sistemi aynı zamanda bir elektronik imzadır. Üretim sonrası kalite kontrol onayı bu sistemle verilir ve üretilen bir ürüne kimin ne zaman onay verdiği merkezi kontrol ünitesine gönderilir. Elektronik erişim kontrolü ve yönetimi için USB portlu yeni EKS’ye tamamen entegre edilmiştir. Cihaz PC tabanlı kontrol sistemi teknolojisine bağlanabilir. Elektronik Anahtar adaptörü, sınırlı kurulum alanı olan en yeni kontrol panellerine sığacak kadar kompakt. Kapalı ve yuvarlak şekli kir birikmesini önler ve basit temizliği sağlar, FDA onaylı plastiği gıda endüstrisi gibi hijyenik açıdan hassas alanlarda kullanılmasına izin verir.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 16:28
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını