Cihan Karaman: Kararı operatörden işletmeciye veriyoruz.

Dijital dönüşüm sayesinde daha az çalışanla markaların daha rekabetçi şartlara sahip olduğunu ifade eden Lenze Proje Müdürü Cihan Karaman, çözümleriyle kararı operatörden alıp işletmeciye verdiklerini sözlerine ekliyor.

Cihan Karaman: Kararı operatörden işletmeciye veriyoruz.
Endüstrideara

Karaman dijital dönüşüm süreci için Kobi'lere neler sunduklarını şöyle özetliyor:

"Makina otomasyonu yapıyoruz. Biz bu işin en temel noktasındayız. Dönüşüm ile daha az çalışanla daha rekabetçi şartlara sahip olmak istiyoruz. Biz karar verme sürecini operatörden alıp işletmeciye vermek istiyoruz. İşletme müdürü, kobi sahibi gerekli verileri sisteme girip makinasını yönetebilsin istiyoruz temelde.

Örneğin bir depo yönetimi çözümümüzle hazır paket çözüm sunuyoruz. Hazır yönetimi kullanarak depo sorununu masa üstünde çözebiliyoruz. Bir kobi’ye deposu için hazır çözümler sunup, bu hazır modüllerle tek seferde çözüm sunabiliyoruz. Modülün PLC ile hazır hale getirilmesi sıfırdan 15 dakika sürüyor.

Makinanın bilgilerini sisteme otomatik olarak giriyorsunuz sonradan da önünüze bir dashboard geliyor siz de bu sayede makinanızı dijital olarak yönetme imkanı buluyorsunuz. Sistem güç ve kablo hesabı gibi hesapları size otomatik olarak veriyor. Bu sayede otomasyon mühendisi hizmetlerine de ihtiyaç duymuyorsunuz."

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:50
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını