Çalışanların sağlığı için anlık takip teknolojisi

Okyanus Teknoloji, Wipelot ISG ile çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olmayı sağlıyor, Wipelot SDS ise birbirine güvenli sosyal mesafeden fazla yaklaşan çalışanları alarmla uyarıyor.

Çalışanların sağlığı için anlık takip teknolojisi
Endüstrideara

Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği alanında çözümler geliştiren Okyanus Teknoloji, Wipelot ISG ile çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olmayı sağlıyor, Wipelot SDS ise birbirine güvenli sosyal mesafeden fazla yaklaşan çalışanları alarmla uyarıyor. Konuyla ilgili açıklana yapan Okyanus Teknoloji CEO’su Rifat Ok, “Türkiye’de ilk kez çalışan güvenliği sistemi için kablosuz konum tabanlı çalışan sistem geliştirdik. Wipelot ISG ile yüksek risk taşıyan ya da ulaşılması zor ortamlarda görev yapan kişilerin durumlarından anlık olarak haberdar olunmasını sağlıyoruz. Bu sayede müdahale süresini de azaltabiliyoruz.” dedi. Ok, Wipelot ISG sisteminin sahip olduğu özellikleri de paylaştı. Wipelot sisteminin kilometrelerce büyük maden ocakları, şantiye gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabileceğini belirten Ok, nesnelerin konum bilgilerini anlık olarak toplayabildiklerini, SafeZone, OTX gibi yan modüllerle de güvenlik sağladıklarını belirtti. SafeZone ve OTX modüllerinin avantajlarını ise şu sözlerle açıkladı: “SafeZone modülü iş makinaları, işçiler veya ekipmanlar arasında meydana gelebilecek kazaları önlemek için çalışıyor. OTX modülü ise çalışma ortamındaki sıcaklık, nem, gaz, ışık gibi bilgileri ölçerek değerlendirme imkânı sunuyor.” 

SOSYAL MESAFE ALARM İLE UYARILIYOR 

İşletmelerde ve tesislerde sosyal mesafe konusunda farkındalık sağlayacak yeni bir çözüm sağladıklarını belirten Ok, Wipelot SDS sayesinde görev yapan kişilerin sosyal mesafeden fazla yaklaşmalarını önlemek için sesli olarak uyardıklarını belirtiyor. Ok, sistemle ilgili detayları şu sözlerle anlatıyor: “Bu yeni teknolojimiz ile oluşturulan farkındalık sayesinde çalışan sağlığını korumaya yönelik önlemlere katkı sağlamayı hedefliyoruz. Wipelot SDS’nin aktif RFID radyo alıcı-vericileriyle tercihe göre çalışanın kemerinde, bileğinde, baretinde veya boynuna asarak taşıdığı Wipelot cihazlarla entegre şekilde kullanılabiliyor. Uygulama kapsamında işletmeler için farklı parametreler doğrultusunda güvenli mesafe ayarlanabiliyor.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 12:36
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını