banner1076
x

Bulut tabanlı çözümde veri güvenliği öne çıkıyor

Eaton ve T-Systems'in iş birliği ile geliştirilen kestirimci bakım portalı verilerin toplanmasından depolanmasına, oradan buluta kadar uçtan uca veri güvenliği sağlıyor.

Bulut tabanlı çözümde veri güvenliği öne çıkıyor
Robot Zirvesi

Portal, sadece geleceğe yönelik iş modelleri için teknolojik bir platform oluşturmakla kalmıyor, bu modelleri hayata geçirmek için gereken tüm araçları da kullanıcılarına sunuyor. Verilerin değerinin ne kadar iyi işlendiklerine ve kullanıcılara ne kadar iyi şekilde sunulduğuna bağlı olduğunu söyleyen Eaton MOEM Segment Pazarlama Müdürü Stefan Selke, "Bu araçlar görselleştirme, durum izleme, trend analizi ve anomalinin fark edilmesi gibi çeşitli yöntem ve servisleri içeriyor. Şimdiye kadar veriler çoğunlukla yerel şekilde depolanıyordu. Kısıtlı depolama kapasitesi verilerin uzun süre analiz edilmesini de kısıtlıyordu. Bulut teknolojisi ile artık olanakların sınırsız olduğunu görüyoruz" dedi.

"BULUTTAN KORKMAYA GEREK YOK"

Stefan Selke; Dausenau tesisinde mevcut ve yeni makinalarla birlikte IT altyapısını kullanarak 80 yıldır üretim yaptıklarını söyleyerek, "Bu, yenileyici yaklaşımımızı uygulamalı olarak test etmemizi sağlıyor" dedi.  Eaton'ın mevcut sistemlerin bağlantısında standartlaşmayı hem hızlı ve hem de basit olacak biçimde başardığını söyleyen Selke; artık bir makinayı her defasında uzun süreli proje danışmanlığına gerek olmadan iki hafta içinde de sisteme bağlayabildiklerini, dolayısıyla buluttan korkmaya gerek  olmadığını vurguladı. "Bulut çözümlerinin başka bir büyük avantajı da pek çok analitik sürecin bu portalda önceden programlanmış olması" diyen Stefan Selke, "Bu da, verileri analiz etmeyi ve her kullanıcının faydalı bulacağı şekilde işlemeyi kolaylaştırıyor" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 17:07
YORUM EKLE

Radyo

Halıcı

Dergiler