banner1339
x

BULUT SEKTÖRÜ TARTIŞILDI

Bulut sektörü, Türkiye’de beş yıl içerisinde yüzde 100’ün üzerinde büyüme göstererek 50 milyar TL’ye ulaştı. Sektörün geleceği ise CloudTalk Online’da tartışıldı.

BULUT SEKTÖRÜ TARTIŞILDI
Endüstri 40 Zirvesi

Beş yıl içerisinde yüzde 100’ün üzerine büyüme göstererek önemli bir ekonomiye sahip olan bulut sektörü, iş yapış süreçlerini köklü bir şekilde değiştirdi. Bulut sektörünün bugününü ve geleceğini değerlendirmek amacıyla düzenlenen CloudTalk Online etkinliğinde önemli değerlendirmeler yapıldı. Türkiye’nin hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse’un SAP İş Birimi Yöneticisi Hüseyin Bilgen, dijital dönüşüm yolculuğunuzda başarı için BT iş yapış şeklinin değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

GELECEĞİ YAKALAMAK İÇİN S/4HANA’YA YATIRIM YAPILMALI 

GlassHouse’un SAP İş Birimi Yöneticisi Hüseyin Bilgen, geleceği yakalamak ve başarılı bir profil çizmek için S/4HANA’ya yatırım yapmak gerektiğini vurguladı. Bilgen konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı. “ “Birçok şirket, pandeminin değiştirdiği normal anlayışıyla birlikte iş yapış şeklini kısa vadede değiştirmesi gerektiğini acı bir şekilde öğrendi. Dijital dönüşüm olarak adlandırılan bu değişimi, ana süreçlerinde SAP kullanan şirketlerin, SAP S/4HANA dönüşümü yaparak hızlandırması gerekiyor. SAP SE, 2015 yılında, mevcut SAP R/3 sistemlerini kurum içinde kullanmak isteyen müşterilerine 2030 yılı sonuna kadar mevcut Business Suite uygulamalarını kullanmaya devam edebileceklerini açıkladı. Bu tarihe kadar, şirketlerin SAP S/4HANA dönüşümlerini tamamlaması gerekiyor. Bu dönüşümü, teknik bir zorunluluk sebebi ile son güne bırakanlar, özellikle pandemi döneminde çok pişman oldular. Önümüzdeki dönemin neler getireceğini ve buna tam olarak hazır olmanın imkansız olduğunu artık biliyoruz. Bu durumda önümüze konan ve çokça hatırlatılan bu dönüşümü, geleceğin belirsizliğine hazırlanmak için bir an önce yapmalıyız.” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 13:15
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını