banner1322
x

BULUT GÜVENLİĞİNE ULUSLARARASI SERTİFİKA

Turkcell, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından belirlenen bulut güvenlik standardı ISO/IEC 27017:2015 güvencesiyle Türkiye'de hizmet veren ilk ve tek servis sağlayıcısı oldu.

BULUT GÜVENLİĞİNE ULUSLARARASI SERTİFİKA
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Turkcell, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından belirlenen bulut güvenlik standardı ISO/IEC 27017:2015 güvencesiyle Türkiye'de hizmet veren ilk ve tek servis sağlayıcısı oldu.

Turkcell'den yapılan açıklamada, şirketin bulut bilişim hizmetlerinin güvenliği, uluslararası platformlarca da tescillendiği ve bu bağlamda dünya devlerinin sahip olduğu sertifikayı, Türkiye'de alan ilk ve tek şirketin Turkcell olduğu ifade edildi.

Turkcell'in kurumsal müşterilerine bulut hizmetleri sunduğu yeni nesil veri merkezleri, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi IS0 27001 ve Tier 3 uluslararası sertifikasyonlarının sahip olduğu bildirildi.

Konuya ilişkin görüşlerini beyan eden Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, dünyanın en gelişmiş ve en güvenli yeni nesil veri merkezlerinde kurumsal müşterilerine hizmet sunmak için 2 milyar TL'ye yakın yatırım gerçekleştirdiklerini söylerek, "Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalsın diyerek dünya standartlarındaki veri merkezilerimize yatırım yaparken bir yandan da bu veriler sayesinde değer yaratacak katma değerli çözümler sunmak için çalışıyoruz. Bu anlamda bulut bilişim hizmetlerimize yaptığımız yatırımların bağımsız denetçiler tarafından tescillenmesi, kurumlarımız için uluslararası standartlarda bulut ortamı sunduğumuzun önemli bir göstergesi oldu." dedi.

Özata, kurumların dijitalleşme yolcuğuna destek verip refakatçi oldukları Dijital İş Servisleri şirketleri ile altyapıları üzerinden uçtan uca çözümler sunmak için çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 10:41
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını