Bulut altyapısını SDS kullanarak geliştiren ilk şirket

NGN, bir önceki nesil veri depolama sistemlerine dayanan standart altyapı hizmetini daha güvenilir ve daha güçlü evrensel depolama altyapısı ile değiştirdi. Bu geçişi sağlamak için NGN, veri merkezindeki bulut altyapısını yazılım tanımlı depolama (SDS) kullanarak geliştiren ilk şirket oldu.

Bulut altyapısını SDS kullanarak geliştiren ilk şirket
Endüstri 40 Zirvesi

Bulut üzerindeki yeni depolama hizmeti ile NGN Cloud müşteri ihtiyaçlarını esnek ve hızlı biçimde karşılıyor. Önceki yapıda NGN Cloud All Flash (kaynak yoğun veritabanları ve kritik iş uygulamaları için) ve geleneksel SAS-SATA sürücüleri (diğer sistemler için) olmak üzere iki tür veri depolama ortamı kullanmaktaydı. NGN Bulut ve Veri Merkezi Hizmetleri Satış Öncesi Müdürü Emin Kebeli “Müşterilerimiz NGN Cloud hizmetlerini deneyimleyerek avantajlarını gözlemledikçe daha sofistike hizmetlerini NGN Cloud üzerinden almaya başladılar. Bu süreçte geleneksel (SAS-SATA) sürücülerin ve flash (SSD) sürücülerin temel faydalarını birleştirebilecek yeni bir depolama formatına ihtiyacımız olduğunu fark ettik. Temel çıkış noktamız düşük maliyet ve yüksek performanslı çözüm sunmaktı. Bu bağlamda, gerekli gördüğümüz iyileştirmeleri yaparak yepyeni bir NGN Cloud altyapısına geçiş yaptık ve böylece müşteri memnuniyetini artırmayı hedefledik.” dedi ve “Sunucu ekipmanlarımızın hızını ve güvenilirliğini artırmak için kullandığımız yazılımı detaylı biçimde inceledik ve yeni hizmetimizi müşterilerimize sunmadan önce yeni altyapıda test ettik. Yeni servisi, istikrarlı ve mükemmel performans sağlamayı garantileninceye dek devreye almadık.” diye ekledi.

NGN Cloud altyapısında kullanılan Dell EMC VxFlexOS (ScaleIO) yazılımı, heterojen sürücüleri yüksek performanslı bir cluster’a dönüştüren yazılım tanımlı bir çözümdür. Cluster içindeki merkezi olmayan veri girişi/çıkışı ve oluşturulan birimlerin akıllı dağıtımı sayesinde yazılım tanımlı depolama, daha hızlı bir performans sunmak için ekstra sürücüler gerektiren geleneksel çözümlerden birkaç kat daha güçlüdür. Dahası, veri tekilleştirmeyi destekleyen birden fazla veri havuzlu sunucular ile, herhangi bir sürücünün ve hatta tüm havuzun arızalanması depolama işlemini etkilemez. Dell EMC VxFlexOS (ScaleIO) yazılımı sayesinde, NGN Cloud altyapısı kolayca ölçeklenebilir; mevcut ortam ve müşteri ihtiyaçlarına kolayca uyarlanabilir hale geldi.

TÜM BT OPERASYONEL YÜKÜNÜ YÖNETİYOR

2005 yılından bu yana Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren bölgesel bir sistem entegratörü olan, merkezi İstanbul Türkiye’de bulunan NGN’in Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Krallığında ofisleri bulunuyor. Son yıllarda yakaladığı istikrarlı büyüme sayesinde Türkiye’nin “En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasında yer alan, “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” olan NGN, tek çatı altında sunduğu sistem entegrasyonu, veri merkezi, bulut ve yönetilen hizmet çözümleriyle müşterilerinin tüm BT operasyonel yükünü kusursuz biçimde yönetiyor. Global BT üreticileri ve hizmet sağlayıcıları ile çalışan NGN; anahtar teslim sistem entegrasyonu anlayışıyla, geleneksel bilgi teknolojileri çözüm ve hizmetlerinin yanı sıra Nesnelerin Interneti, Büyük Veri & Analitik, Bulut, Sanal Gerçeklik & Artırılmış Gerçeklik, Blockchain gibi birçok yenilikçi alanda da çözüm sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 16:17
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını