banner1013
x

Bimsa, dijital dönüşüm için SabancıDx oldu 

Sabancı Holding'in 43 yıldır teknoloji çözümleri üreten şirketi Bimsa, bundan böyle SabancıDx adıyla Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik edecek. 

Bimsa, dijital dönüşüm için SabancıDx oldu 
EndüstrideAra - Haber Detay

Bimsa, ileri veri analitiği, robotik işgücü ve siber güvenlik hizmetleriyle birlikte yeni vizyon, değişen yönetim yapısı, nitelikli insan kaynağı  ile dijital Türkiye hedeflerinde yoluna SabancıDx ismi ile devam edecek. Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, Türkiye’nin ihtiyacı olan teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli üretime odaklandıklarını belirterek,  SabancıDx şirketi ile Türkiye’nin dijital dönüşümünde rol model olacaklarını açıkladı. Mehmet Göçmen, SabancıDx’in lansmanında yaptığı konuşmada  misyonunlarının  yarının dünyasında daha güçlü bir Türkiye için kılavuzluk etmek olduğunu söyleyerek, SabancıDx’in teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli ürün ve hizmet için büyük katkılar sunacağını aktardı. 

SABANCIDx TÜRKIYE’YE YOL GÖSTERECEK 

Göçmen, Sabancı Topluluğu’nun dünyada yaşanan dijital dönüşümün iş hayatına uygulanmasında da öncülüğü üstlenmeye kararlı olduğunu vurguladığı konuşmasında,  Türkiye’nin daha güçlü bir toplum olmasının yolunun, teknolojiye dayalı, katma değerli ürün ve hizmet üretiminden geçtiğini söyleyerek, SabancıDx'in Türkiye’ye dijital dönüşümde yol göstereceğinin altını çizdi. Göçmen, açıklamasının devamında; SabancıDx’in faaliyetlerini yeni kuracakları, 'Dijital Kampüs'ten yöneteceklerini, üniversite-sanayi işbirliklerini çok önemsediklerini, Sabancı Üniversitesi EDU'da İleri Veri Analitiği Akademisi ile başlanan yolculuğun SabancıDx ile ivme kazanarak devam edeceğini vurguladı. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 17:16
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler