AYGAZ, PLUG AND PLAY İLE İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

Aygaz, Silikon Vadisi'ndeki girişimler ve şirketler için en büyük küresel inovasyon platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza attı.

AYGAZ, PLUG AND PLAY İLE İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI
Robot Zirvesi

Aygaz, İstanbul’da düzenlenen törenle Silikon Vadisi'ndeki girişim ve şirketler için en büyük global inovasyon platformu olan Plug and Play ile yeni bir iş birliğine imza attı. Böylece şirket, Plug and Play İstanbul Ofisi’nin "Mobilite/Nesnelerin İnterneti" dikeyinin kurumsal üyesi oldu.

Törene, Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar ve Türkiye ve Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük katılım sağladı.

Aygaz, dünyanın en büyük firmalarını bir araya getiren inovasyon platformuyla, iştiraklerinin de bulunduğu sektörlerde yeni fikir ve girişimler bulmaya, yaratıcı çözüm arayışlarına ve teknoloji sunmaya yoğunlaşacak.

“HER DAİM SINIRLARINI ZORLAYAN MARKA OLDUK”

Dünyanın en büyük girişimci ve inovasyon platformu ile gerçekleştirdikleri iş birliğiyle hem Aygaz’a hem de Türkiye’ye yenilikler kazandırmayı amaçladıklarını belirten Tezel, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Her zaman yeniliğe ulaşmaya çalışan, sınırlarını zorlayan bir marka olduk, bundan sonra da bu çabamız devam edecek. Kurum içi girişimciliğe vermiş olduğumuz önemle çok güzel adımlar attık, şimdi bu deneyimimizi tüm inovasyon ekosistemine taşımak istiyoruz. Bu iş birliğinin Aygaz’a yeni tecrübeler kazandıracağına ve hemde bizi küresel girişimler için cazip hale getireceğine de inanıyorum. Plug and Play ailesinin bir üyesi olduğumuz için çok mutluyuz ve beraber çok güzel sonuçlar elde edeceğine inanıyoruz. Yılda iki programın yürütüldüğü ve kurumsal üyelerin tüm dünyayı kapsayacak şekilde Plug and Play ekosistemine erişim hakkının bulunduğu iş birliği kapsamında, ilk pilot anlaşmaya imza atarak ekosistemin avantajlarından faydalanmaya başladık.”

Aygaz ile iş birliklerini "büyük kuruluşların değişimi benimsemek için attığı adımların kusursuz bir örneği" olarak nitelendiren Plug and Play CEO’su Saeed Amidi Aygaz, “Silikon Vadisi, Stuttgart, Detroit, Şanghay ve Tokyo gibi şehirlerde dünya genelinde 'Mobilite' ve 'Nesnelerin İnterneti'ne odaklanan inovasyon platformları inşa ediyoruz. Aygaz ile iş birliğimiz büyük kuruluşların değişimi benimsemek ve teknolojiyi dışarıda bulmak için attığı adımların kusursuz bir örneğidir.” dedi.

"BAŞARI GETİRECEK BİR İŞ ORTAKLIĞI YAPMAK İÇİN HEYECANLIYIZ"

Törene katılan Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar ise, müşteri ihtiyaçları ve beklentilerine uygun her zaman cesur ve yenilikçi bakış açısı ile yeni fikirlere önem verdiklerini söyledi.

Uçar, “Türkiye’nin en önemli enerji şirketleri arasında yer almaktauz. Paydaşlarımız için değer yaratacak fikir ve projelerin hayata geçirilerek faydaya dönüştürülmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz. İnovasyon stratejilerimiz ve odak alanlarımız doğrultusunda geleceğin iş modellerini oluşturarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamayı amaçlıyoruz. Yeni iş alanlarına girme amacıyla inovasyonun yalnızca iç kaynaklarla değil, tüm paydaşlarla senkronize biçimde çalışarak sağlen temelbileceğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle Plug and Play gibi alanında başarılı bir iş birliği yapmanın heyecanı içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

"DEĞER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Aygaz iş birliği ile alakalı olarak İstanbul ofisini hayata geçirmenin en büyük hayallerinden biri olduğunu kaydeden Plug and Play Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gözen de şunları söyledi:

“Türkiye'nin en büyük teknoloji markalarından bir tanesi olan Aygaz ile girişimcilik ekosistemini güçlendirip yaygınlaştırmayı ve Türkiye'yi geleceğe taşımak için gelişmiş bir girişimcilik kültürüne öncülük etmeyi hedefliyoruz. Yatırımlarımızı, mevcut en temel iş kollarımız ve odak alanlarımızdaki ürünlerle sinerji yaratacak yenilikçi ürünlere yönlendirerek hem ülke ekonomisi hem de Aygaz için değer üretmeye devam edeceğiz.”

Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük de Plug and Play’in Aygaz ile yollarının kesişmesinin tesadüf olmadığının altını çizerek, "Hiç zaman kaybetmeden beraber çok güzel işler yaparak en yakın zamanda çok güzel başarı hikayeleri paylaşacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

10 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMI MÜMKÜN KILDI

Plug and Play, iş geliştirme odaklı girişim hızlandırma programı ile Fortune 500 şirketlerine inovasyon danışmanlığı sağlıyor. Global olarak ağında 40 binden fazla girişime sahip platformda, bunlardan 26’sı, “1 milyar dolardan fazla yatırım alan startup” olarak ifade edilen “Unicorn” konumunda bulunuyor.

Yılda 70'in üzerinde hızlandırma programı gerçekleştiren platform, bu kapsamda 500'den fazla kurumla iş birliği yapıyor. Dünya çapında 40’tan fazla lokasyonda, 700’den fazla çalışanıyla 20’nin üzerinde sektöre hizmet veren platform ağı, faaliyete geçtiği günden beri 2 binden fazla girişimciye toplam 10 milyar dolarlık yatırıma imkan sağladı.

Plug and Play’in üstünde çalışmakta olduğu programların başında, "Nesnelerin İnterneti", "Sürdürülebilirlik", "Akıllı Şehirler", "Kurumsal Teknolojiler", "Tedarik Zinciri", "Marka Yönetimi", "Enerji", "Sağlık", "Sigorta", "Fintek", "Yiyecek-İçecek", "Covid-19" gibi konular geliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 10:14
YORUM EKLE

Huawei

Halıcı

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını