banner1322
x

300 AYRIK KONTROLCÜYÜ TEK NETWORKTE TOPLADI

İDA Proses, Microsoft CyberX yazılımı ile siber güvenlik projesini, Türkiye’nin önde gelen demir çelik fabrikasında gerçekleştirdi.

300 AYRIK KONTROLCÜYÜ TEK NETWORKTE TOPLADI
Endüstrideara

Microsoft CyberX yazılımı ile Türk endüstrisine siber güvenlik alanında çözümler sunan İDA Proses, bu kapsamda önemli bir projeyi demir çelik sektöründe hayata geçirdi. 

Bu proje Türkiye’nin önde gelen demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren firmasının, Kocaeli Dilovası’nda bulunan tesisin tamamında uygulandı.

Ürünü sağlamasının yanı sıra uygulamayı da gerçekleştiren firma, proje kapsamında sahada yaklaşık 300 ayrık kontrolcünün tek bir networkte toplanarak bunun siber güvenlik sistemleri uyarlamasını projelendirdi.

Yurt dışı ayağı da olan projede, CyberX ve İDA Proses çözümleri, projenin Almanya’daki danışmanının onayıyla birlikte projeye dahil oldu ve bir parçası haline geldi.

RİSK VE AÇIKLARI BULUYOR, İZLENEBİLİRLİĞİ SAĞLIYOR

Dünyada endüstriyel tesisleri hedefleyen çeşitli siber saldırı örnekleri olduğuna dikkat çeken İDA Proses Genel Müdürü Niyazi Ağaçdiken, yazılım ile işletmenin bütün varlık envanterini oluşturarak dinamik bir şekilde izlenmesine imkan verdiklerini dile getirdi.

Tüm OT network topolojisini çıkaran sistemin, işletmedeki risk ve açıkların tamamını saptayarak devamlı takibini sağladığını belirten Ağaçdiken, en fazla kullanılan IBM QRadar gibi IT biriminin SOC sistemleri ile kolaylıkla entegre olabildiğini söyledi.

SİBER GÜVENLİK STANDARDINA UYGUN ALTYAPI SAĞLIYOR

Varlık yönetimi, risk ve açık yönetimi, tehdit izleme ve tespiti, SOC entegrasyonu, merkezi yönetim gibi kullanım alanlarına sahip CyberX, işletmelerin, ISA/IEC 62443 ICS siber güvenlik standardına uygun bir yapı kurmaları için gereken altyapıyı temin ediyor.

PLC, SCADA gibi endüstriyel kontrol sistemlerinin siber güvenliğini sağlayan CyberX’in Türkiye distribütörü olan İDA Proses, bu doğrultuda birçok farklı sektör ve tesise yönelik hizmetler sunuyor.

CyberX ile ilgili ayrıntılar için lütfen tıklayınız: http://www.idaas.com.tr

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 13:27
YORUM EKLE

Huawei

Proven

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını