Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, TİM Başkanı Mustafa Gültepe ve ÇCSİB Başkanı Erdem Çenesiz’in katılımıyla "6. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni" düzenlendi. Seza Çimento; Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (ÇCSİB) 2023 yılının ihracat şampiyonlarını açıkladığı 6. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, klinker kategorisinde en fazla ihracat yapan firmalar arasında yer aldı. Düzenlenen törende şirket adına ödülü Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ile Seza Çimento Yönetim Kurulu Üyesi - Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Direktörü Yüksek Mühendis Mimar Cansu Açık aldı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: “10 bin kişilik ailemizle üretmeye devam edeceğiz”

İzocam, İSO 500 listesinde 37 basamak yükseldi İzocam, İSO 500 listesinde 37 basamak yükseldi

Prof. Dr. Yasemin Açık, "Törende ödülü iki kişi aldık ama arkamızda 10 bin kişilik çok büyük bir ailemiz var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onlardan aldığımız güçle daha büyük başarılara imza atmaya, kaliteli ürünlerimiz, tedarik gücümüz ile ihracatımızı sürdürürken başta bizim de Elazığ olarak içinde yer aldığımız deprem bölgesi olmak üzere ülkemizin çimento ihtiyacını karşılamak için çalışmaya, üretmeye bugün olduğu gibi gelecekte de devam edeceğiz." diye konuştu.

Cansu Açık: “İhracat pazarlarında daha rekabetçi olacağız”

Seza Çimento’nun ihracat faaliyetleri hakkında bilgi veren Cansu Açık ise “Dünyanın ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiği ve jeopolitik gerilimlerin yaşandığı bu dönemde Türk çimento sektöründeki ihracat şampiyonlarından biri olarak ülkemiz için katma değer yaratmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üretim ekonomisi temelli, ihracata dayalı modeli benimseyen ve uygulayan bir şirket olarak Avrupa ve Güney Amerika başta olmak üzere geniş bir coğrafyada, toplam 21 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Avrupa pazarında derinleşme ve ABD pazarında yer almaya yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Önümüzdeki dönemde de fabrikamızdaki mevcut yenilenebilir enerji üretim kapasitemizi artırarak emisyonlarımızı azaltacağız ve bu sayede ihracat pazarlarında daha rekabetçi olacağız” dedi.

Editör: Merve Kaya